Avatar uživatele
Kepler

Do jaké největší hloubky jste se ponořili?

Za mlada jsem byl ve vodě jako ryba a potápěl jsem jen tak se šnorchlem, ploutvemi a brýlemi, ale už v hloubce 2 m jsem cítil nepříjemný tlak na ušní bubínky a ve 4 m to už bylo celkem bolestivé. Neuměl jsem vyrovnávat tlak v uších. Celkem nechápu, že se dá potápět až do hloubek desítek metrů.

https://www.fre­epik.com/premi­um-photo/man-free-diving-underwater-with-corals-view_14573391­.htm#page=12&qu­ery=diving&po­sition=14

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, marci1, aliendrone, Malvína před 1053 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Noooo, byl jsem něco přes 400 metrů pod hladinou světového oceánu, ale strašně to tam nadnášelo, že se nedalo ani plavat. Na pleť však to ponoření bylo úžasné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Narodil jsem se ve vile pana továrníka, bydleli jsme na přízemí této vily, otec tam dělal správce a zahradníka. Na zahradě byl bazén se svažitým dnem, okolo něho různé skalničky. Když mi byly asi 4 roky, tak jsem se nějak vzdálil dozoru mámy a chodil okolo bazénu v místech největší hloubky (3,5 m) jsem tahal za nějaký list a on se utrhnul. Spadnul jsem do vody a potopil se až na dno, dodnes si pamatuji, jak jsem tam seděl a rozhlížel se, kde jsem se to ocitnul. To už ale táta skočil do vody a vytáhnul mne. Potom mne tam učil plavat přivázaného na dlouhé tyči. On na břehu a občas mne mírně potopil. Někdy jsem se i napil vody, ale plavat jsem se naučil dost rychle. Tak ten ponor, vzhledem k mému růstu, byl nejhlubší v mém životě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Moc ne, tak pár metrů. Ale někdy je důležité pod vodou vydržet hlavně dlouho. 🙂
"Koupou se dva ve vaně, když se ona zeptá: „Vydržíš
dlouho pod vodou?”
„Proč se ptáš?”
„Právě se vrátil manžel!”
A jak se řekne japonsky potápěč? Čumizgumi. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

autacek ne, nebyl jsi pod hladinou světového oceánu, ale pod hladinou Mrtvého moře. Kolik? 1 m?

před 1053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@Kepler pár centimetrů

před 1053 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek