Zvědavý

Do jaké míry mohou hackeři ovlivnit volby?

  • Opravdu je možné, že se Trump stal prezidentem díky těm ruským hackerům? Jak zásadní vliv mohou mít? Můžou třeba nějak přes PC „doplnit“ nějaké hlasy nebo jak tohle ovlivňování funguje? Díky.

A co online hlasování ? Tedy nevím jestli je to v USA možné ale do toho by se nějak nabourat dalo ne ?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Hlasovací lístky do uren asi hackeři nenaházejí, ale mohou se postarat o zveřejnění kompromitujících informací.

Další odpovědi
Drap

To je vidět i v našich médiích jak prosazují některé jedince a strany na úkor jiných.

Pospíšil

Ne, Donald Trump se nestal prezidentem díky těm ruským hackerům. Ne, ti ruští hackeři nemohou nijak přes PC doplnit žádné hlasy.

led

Pokiaľ nie je elektronické hlasovanie, ale len papierové, ovplyvniť hlasovanie môžu kúpení voliči. Toto je relatívne nezistiteľné, veď kto prizná, že je nejsvojprávny.
Najviac voličov ovplyvňujú médiá, ktoré svojim hlasom môžu zvrátiť verejnú mienku, viď podozrenie na ruských hackerov, skreslené informácie o kandidátoch a podobne.
Pri online hlasovaní by teoreticky mohli hackeri ovplyvniť voľby, buď záškodníckym vniknutím do volebných počítačov, alebo zahltením príslušných internetových sietí. Takéto pokusy v zahraničných voľbách už boli medializované.

ivzez

Nevěřím tomu, že by Trump ve volbách
zvítězil díky ruským hackerům.

Podle mne je to snaha hodit na Rusko další špínu.

briketka10

Nevěřím tomu, že by hackeři mohli ovlivnit volby:

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/vetsina-cechu-se-boji-ze-hackeri-ovlivni-volby-nejvic-se-oba/r~84532c8­cae6411e796030­02590604f2e/

Lamalam

Drap > fakt si myslíš, že naše média jsou hacknutá?

led

Nemusia byť hacknutá, ale „spievajú pieseň svojich platiteľov“. A tu platí: „čo chce Pán peňaženky, to je sväté“

Lamalam

To je možné, ale otázka zněla na hackery.

led

moja poznámka vyššie sa viaže k diskusnej otázke „…naše média jsou hacknutá?“