Kryšpín

V jaké lhůtě lze podat žalobu z důvodů sexuálního obtěžování ap.?

Proběhla krátká informace na CNN, Sylvester Stallone nebude odsouzen pro nedostatek důkazů za návrh dámě Luise K. na sex a později násilí, kterého se měl dopustit v roce 1987, mám dojem, že mu již běží léta v sedmé dekádě, ale mohl to být také pěkný proutník.

Také můj příbuzný o dvě generace starší má obavu, před 50 lety na jakýms odpoledním čaji při tanci šátral slečince po těle a zval ji do lesoparku, když je nyní to hluboké dodržování lidských práv snad nebude mít problém za sex. obtěžování.

Nejlepší odpověď
Edison

máš na mysli promlčecí lhůty?

Další odpovědi
led

Pokiaľ by sme sa riadili podľa toho, čo sa deje v týchto prípadoch v USA, stačí si počkať desiatky rokov, až naša prípadná obeť bude dobre „zazobaná“ a potom aj za pohladenie po tvári, alebo milé slovo, pekný pohľad, či pochválenie krásnych šatičiek v čase nášho detstva, môžme žalovať ako sexuálne obťažovanie a žiadať náhradu za újmu na … (miesto bodiek si dopíšte vašu újmu, napríklad na psychickom zdraví ) vo výške zopár miliónov US Dollars

tatanka

V USA patrně až do smrti.

ivzez

Opět chybí odkaz.

Nevím, jestli tu někdo zná zákony USA.
(Nebo země, kde se to mělo stát.)
_______

Doplňuji:

U nás je poměrně dlouhá promlčecí doba u zneužívání, kde
promlčecí doba činí 10 let po nabytí zletilosti zneužívané osoby.

Jak je to u nás s promlčením sexuálního obtěžování, nevím.

Kryšpín

Ivzes, stalo se to v USA a Stallone je slavný herec možná již v důchodu, proběhla tato zpráva v televizní stanici CNN

ivzez

Odkaz by byl?
Kryšpíne, proč nikdy nedáváte na svá tvrzení odkazy?
Jak Vám můžeme/máme věřit, když nic nepodložíte?