bolak

Do jaké hloubky se až zavrtávají žížaly?

Kdybych zabodnul plech kolem dokola 2 metry hluboko do země, podhrabou to nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

O žížalách, jejich druzích atd. je možné se dovědět na stránce Źížaly a jejich význam pro zlepšování kvality půdy

Autoři: Reidun Pommeresche, Sissel Hansen a Anne-Kristin Løes,
Bioforsk Organic, 6630 Tingvoll.
Tor Sveistrup, Bioforsk Jord og Miljø

Odborná korektura a adaptace textu
RNDr. Václav Pižl, CSc.
Ústav půdní biologie
Biologické centrum AV
ČR, v. v. i.
Vydal Bioinstitut Olomouc, 2010

http://www.bi­oinstitut.cz/pu­blikace/documen­ts/Meitemark_cz_web­.pdf

Na str. 14 Jak žížaly zlepšují kvalitu půdy se dovíme toto:

„Žížalí chodbičky mohou v některých půdách vést do hloubky 80 – 90 cm,
v dobře propustných jílovitých půdách byly zaznamenány až do hloukby 2 metrů.“

Jinak obecně na str. 6 a 7 např.
Žížala červená žije v hloubce asi 15 cm, žížala polní v horní vrstvě asi v 25 cm.

Další odpovědi
www

Ne.
Žížaly žijí převážně jen v nižších hloubkách, kde mají dostatek potravy (ornice).
Snad jen na sprašových půdách by to mohla dokázat žížala hubinná, žije na Pálavě.
Studium

mosoj

Když jsem stavěl, tak jsem nacházel žížaly i velmi hluboko. neví přesně kolik to bylo, ale ± 1,5 m to bylo.
Praxe.