Tw!st

Do jaké fáze je možné vycvičit lišku? Jak je to obtížné?

Přemýšlím že bych si v budoucnu pořídit lišku jako domácího mazlíčka. Četl jsem, že určitě nelze liška vycvičit na takovou úroveň jako pes, což je za takovou raritu mezi domácími mazlíčky přijatelná cena. Lze liška vycvičit alespoň tak, aby byla přátelská pro lidi a nechala se vodit na vodítku? Vím, že povely lišku naučit asi nepůjdou, ale dokázal by to nějaký špičkový profesionální chovatel alespoň třeba na sedni, lehni? Také asi vím, že na chování lišky je nutné nějaké oprávnění, jaké konkrétně bych si tedy musel zařídit, abych mohl mít ve své péči lišku?

Nejlepší odpověď
Drap

Hodně záleží na tom, jak je lišče staré. Pokud ho vychováváš mladší, než je přirozeně odstaveno/ na láhev/ je úspěch na výcvik větší. Liška e schopna přijít na zavolání a zvládnout i pár povelů. Lika ale opravdu nevoní.

Další odpovědi
dubraro

Určitě se najde plemeno psa, které je lišce podobné (špic, shiba-inu), a práce s ním bude mnohem snazší.

Lamalam

Liška jako domácí mazlíček? Víš jak smrdí? Hodně!

isteron

Máme u susedov sučku, veľmi sa podobá na líštičku. Je nezbedná , veselá, poslušná . Mám taký dojem, že je to pouličná zmeska pes-líška. Chvost má líščí, ťaha ho za sebou po zemi.
Mali sme špica, nemeckého , stredného. Ten mal chvost nad chrbátom stočený dohora. Niekde som čítal, že pes a líška má rozdiely vo sfarbení ňufáka. a labiek.