Do jaké doby mám nárok na uplatnění bolestného?

Stal se mi úraz v jednom obch. řetezci. Brzo bude tomu rok. Dovolávala jsem se personální, vedení a všichni dělaj mrtvý brouky. Jak to mám vyřešit? Nehledě na to, že jsem si sama platila poplatky za ambulantní ošetření atd. Problémem ovšem je, že jsem znovu nastoupila do téže práce a podepisovala jsem papír o ukončení smlouvy s tím, že podnik vůči mě nemá žádné závazky. Vztahuje se to i na toto?
Doplňuji:
Přímo v dohodě o skončení DPČ se píše, že zaměstnanec prohlašuje, že nemá vůči zaměstnavateli žádné další nároky.

Odpovědi
anonym

Úraz se ti stal jako zaměstnanci? Tak to se divím, proč jsi něco podepisovala.
Pokud máš úrazové pojištění, tak si zajdi na svou pojišťovnu, předlož všechny doklady za ošetření a sepiš záznam o úraze. Jestliže pojištěná soukromě nejsi, tak takobvé pojištění zaměstnanců je povinen mít zaměstnavatel na všechny zaměstnance mimo dohody a brigádnický poměr. V případě, že zaměstnavatel ti dal podepsat,m že vůči němu nemáš žádné nároky v době, kdy ses léčila z úrazu, doporučuji zajít za advokátem a snažit see najít právní kličku, jak z toho. Zjevně zaměstnavatel jednal se záměrem tě poškodit a můžeš operovat s tím, že jsi po úraze byla natolik ve stresu, že jsi nepochopila, že podpisem takového prohlášení přijdeš o náhrady za pracovní úraz. Pokud se prokáže toto jednání jako úmysl ze strany zaměstnavatele, tak odškodnění každopádně dostaneš. Možná by stačilo „mlžit“, že jsi problém probrala s advokátem, který chystá podklady k žalobě na zaměstnavatele.