rudolf.th

Do jaké částky se myslí drobná a běžná oprava předmětu nájmu v případě nájmu nebytových prostor?

Chci dát do pronájmu jako pronajímatel nebytové prostory. V nájemní smlouvě jsem uvedl následující větu:

„Opravy a úpravy účelové povahy a drobné opravy v pronajatých nebytových prostorách nese nájemce na vlastní náklady.“

Tato je v souladu s obvyklým způsobem formulace tohoto požadavku. Příští nájemce ale požaduje tuto částku vyčíslit. Hledal jsem příslušný předpis, kde by byla tato částka vyčíslena, ale nepodařilo se mi takový předpis najít. Našel jsem ovšem jeden vzor nájemní smlouvy kde to už bylo konkrétně uvedeno. Je to na této stránce:

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:svBk5QZLm3cJ:­www.arnet.cz/vzor/na­jemni-smlouva.doc+smlou­va+o+n%C3%A1jmu+ne­bytov%C3%BDch+­prostor&hl=hu&gl­=cz

Cituji z ní (Čl. V., bod 1e)):

1. Nájemce je povinen:

  1. provádět na svůj náklad drobné a běžné opravy předmětu nájmu, jeho součástí a příslušenství, přičemž drobnými a běžnými opravami se rozumějí takové opravy věci, jejichž cena nepřesáhne v jednotlivém případě opravy částku 5 000,–Kč; …

Odkud se tato částka vzala? Byla určena vzájemnou dohodou pronajímatele s nájemcem, nebo přece jen existuje nějaký předpis, který to přesně stanovuje?

Věděl by mi někdo poradit?

Ještě bych poznamenal, že pronajímatelem je fyzická osoba – nepodnikatel a nájemcem je s.r.o.

Nejlepší odpověď
cukrar

Já píšu do smlouvy 5000Kč.

a všichni souhlasí..

Další odpovědi
tom004

Prostuduj odkaz.

http://www.pe­nize.cz/17909-kdo-plati-opravy-v-byte