pn65

Do jaké částky nemůže exekutor zabavovat drobné věci?

Slyšel jsem, že exekutor podle zákona nesmí zabavit drobné věci dlužníka jako např: plyšáky, polštáře, hračky jejichž hodnota nepřesahuje alespoň 1000 kč. Co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
hijinx

To bohužel pravda není.
Existují věci, které jsou nepodléhají exekuci, ale jde o ty které jsou nezbytně potřebné k uspokojování hmotných potřeb povinného a jeho rodiny (oblečení, obvyklé vybavení, zdravotnické potřeby apod.), k plnění pracovních úkolů nebo když by to bylo v rozporu s morálními pravidly.
Hodnota věci se nerozlišuje, v zásadě může exekutor zpeněžit vše, co efektivně uspokojí vymáhanou pohledávku kromě výše uvedeného.