Do jaké částky můžete beztrestně krást v obchodech v Německu?

Zdravím, potřebuji informaci, do jaké výše hodnoty předmětu je možné krást v obchodech v německu.. Potřebuji to vědět z toho důvodu, jelikož mam chytli známého, kterého zavřeli za krádež ponožek. Například u nás je to do 5.000,– CZK pouze přestupek.. Děkuji

Nejlepší odpověď
ReHu

Tak to má tvůj známý blbý. Nemá krást.

Další odpovědi
led

Beztrestne kradnúť nemožno ani v Nemecku, bez ohľadu na hodnotu kradnutého. Iné je delenie na priestupok a trestný čin.
PS.
Tak to kvôli vášmu známemu nás pozorne sledovali v obchode a hovorili, že Česi kradnú? Zovšeobecnili to na celý národ.
Pamätám si prípad, keď istého známeho herca vyhostili z Nemecka za džínsy.

kapka

A to je chyba, že to je do 5000,– jen přestupek. Zloděj je zloděj, ať ukradne něco za pět tisíc nebo za stovku. Viděla jsem jednou, jak přistihli zloděje při krádeži levných CD, měl jich slušný pakl, toho člověka už tady každý zná. A každý prodejce je na něj krátký. Volat policii nemělo smysl, prostě mu ty CD odebrali a vyprovodili z obchodu. Vše jsem sledovala z bezprostřední blízkosti a nestačila se divit, jak v tichosti to proběhlo. Prodavačky ho tam už dobře znaly a už to neřešily, nemělo by to prý význam, docela jim to věřím.
Každý den si nakrást za 4999,– za to už se žít dá, co?
Je to špatný zákon.

hanulka11

možná kdyby byl německý občan by mu to prošlo, ale oni si na něj posvítěj …a kvůli ponožkám nechápu.......