blesk26

Do jak teplé vody jsme schopni ještě vložit a udržet v ní ruku?

Případně jakou teplotu musí voda mít, aby byla voda příjemně vlahá? Jen tak pro zajímavost, děkuji :)

Odpovědi
venkovan

Tak okolo 0°C, potom už voda je zpravidla ledem. a ruku tam nestrčím. Potom záleží (při horní teplotě snesitelnosti) zda ruku strkám do již horké vody a nebo zda postupně vodu ve které mám ruku teplotu zvyšuji. V tom případě vydrží většina lidí víc. Vlahá voda – opět na pocitu co je vlahá. Eskymák si lebedí třeba v 20°C teplé vodě, Evropan pří této teplotě „umírá“ na podchlazení. Nicméně vlahá voda je lehce okolo tělesné teploty.
A nevím jak kdo – teplotu vody si neměřím.

mosoj

Do 50 oC. Pokud máte normální cit funguje to spolehlivě. Předmět na kterém neudržíte ruku má povrchovou teplotu více jak 50oC.

Damiana

Minulý týden jsem viděla opařenou slečnu, která zkusila „ochutnat“ rukou jeden z pramenů v Karlových Varech. Měl 72 stupňů Celsia!
Osobně mám raději chladnější vodu, řekla bych, že nad pětatřicet (což je často ve vířivkách) už je to na mě moc teplé…