Kryšpín

Je to poplašná zpráva, či nikoliv, když americký miliardář uvádí, že do dvou let skončí kapitalismus?

Do dvou let skončí kapitalismus má názor americký miliardář, je to poplašná zpráva, či nikoliv?

Americký průměrný miliardář 360 mld. Ray Dalio na síti Lindenkin uvádí skončí zlaté časy, možná zažijeme obrovský konflikt. Jako důvod m.j. uvádí v kolébce kapitalismu má na př. manaž

Opět jste nevložil odklaz na stránku, z niž jste citoval.
„!Americký miliardář věští konec kapitalismu. Do dvou let čeká revoluci“

https://www.in­fo.cz/svet/ame­ricky-miliardar-vesti-konec-kapitalismu-do-dvou-let-ceka-revoluci-41244.html

Nejlepší odpověď
annas

Jak jste si mohl přečíst vo odklazu, který jsem vložila za vás, jde o člověka, který vychází ze současného stavu a sděluje svůj výhled.

Ale bez uvedeného článku jsou vaše informace vytržené z kontextu.

Varuje před zánikem SOUČASNÉ FORMY kapitalismu, nikoliv kaitalismu vůbec.

Je přece jasné,. že bohatí bohatnou,. chudí chudnou. Tím se zvyšují rozdíly mezi nimi.

Dalio navrhuje, že by se měla zvýšit daň u majetných, uvalit speciální daně na zisk z „neproduktivní činnosti“, zavést státní podporu programů, které přispějí k odstranění chudoby a povedou k rovným příležitostem.

Jako jeden z důvodů narůstající sociální nerovnosti vidí miliardář i politiku centrálních bank v USA i Evropě razící politiku nízkých úrokových sazeb. To podle Dalia vede k zatraktivnění kapitálových investic, jako jsou akcie, které však opět nahrávají bohatým, jež si takové investice mohou dovolit.

Varuje před rozpadem společnostil kvůli velké sociální nerovnosti

Podobný názor má zakladatel německého milionářského spolku Dieter Lehmkuhl.. "Považuji za skandální, když dnes manažer velkého koncernu bere třeba stokrát víc než průměrný zaměstnanec. Před třiceti lety byl takový rozdíl maximálně dvacetinásobný. A společnost přitom vykazovala vysoký hospodářský růst, málo nezaměstnaných a relativně spravedlivé rozdělení vytvořeného národního bohatství.“

Zatím ale nikdo z těch nejbohatších nechce o prognóze slyšet

https://www.in­fo.cz/svet/ame­ricky-miliardar-vesti-konec-kapitalismu-do-dvou-let-ceka-revoluci-41244.html

V anglickém zdroji mluví Dalio o recesi, kdy bude klesat úhrnný domácí hrubý produkt a zpomalí se ekonomický růst.

Napsal: "Stále se obávám, že ekonomická slabost přichází ve stejnou dobu, kdy jsou pravomoci centrálních bank omezeny (zejména v Evropě a Japonsku), domácí a mezinárodní konflikty jsou velké a v řadě zemí se budou konat volby,“ Dalio uzavřel.

Únor 2019
https://www.in­stitutionalin­vestor.com/ar­ticle/b1dbh4nf­jrmfp7/Ray-Dalio-Slashes-Recession-Forecast

Další odpovědi
led

Žiadna etapa spoločenského zriadenia sa nemení ako vypnutie a zapnutie vypínačom. Ani násilným spôsobom nedošlo k okamžitej zmene, okrem názvu spoločenského zriadenia.
Dokonca aj „Stvorenie sveta“ trvalo 6 dní.
A tvorba človeka, ako najdokonalejšieho Božieho diela, ešte nie je ukončená. Človek sa stále vyvíja.
Podobne je to aj so spoločenskými zriadeniami.

A aby k tomu došlo v tak krátkej dobe, 2 roky, na celom svete… To je fikcia hodná minimálne autora scifi Asimova.

Kepler

Kapitalismus skončil už dávno. Jmenuje se to správně tržní hospodářství. Ten název kapitalismus vymyslel někdy 19. století Marx, používali ho komunisti a v té době to snad mělo i opodstatnění. Dnes už je to leklá ryba smrdící od hlavy. Ta komunistická ryba je už dávno v rozkladu.

zjentek

Tak řídí nás prachy a právě tento princip položil všechny ty ostatní. Tak co myslíš, kdo nebo co TO změní?

Dalio dělá blbého, popírá svou roli.

anonym

Ano to je všechno pravda, nůžky se v době hodpodářského růstu vždy rozevírají, protože ten hospodářských růst vždy táhnout velcí investoři a talentovaní lidé kterých není až tak moc jako těch co si chtějí v rachotě prostě jen odbít 8 hodit a s čistou hlavou jít domů … ty nůžky se vždy budou rozevírat pokud v dané zemi zrovna nevládne nějaká krajně levicová strana která by k tomu nastavovala demotivační faktory jako třeba nerovnoměrné zdanění příjmů, a extrémní daňovou zátěž pro ty bohatší. Samozřejmě čím více se nůžky rozevírají tím větší je tendence k nějaké revoluci „od spodu“, vzpouře většiny, protože ta chudší většina samozřejmě cítí příležitost a šanci to změnit, a má potřebu to udělat tím více, čím více jsou ty nůžky rozevřeny, takže je to opravdu jen otázka času a zřejmě to je nevyhnutelné. Pak se to ale samozřejmě zase otočí protože krajní levice vede zemi obvykle do bankrotu, protože demotivační faktory k úspěchu, které levice nastavuje jsou až příliš silné a nikdo nedělá nic. A tak se to otáčí a střídá pořád dokola … neexistuje žádný rovnovážný bod někde uprostřed, spíše se to neustále houpe z extrému do extrému jak kyvadlo hodin 🙂

dudu

Pohledem do historie zjistíme, že v těchto případech následovala buď pozemková reforma /přerozdělení majetků/ nebo revoluce /krveprolití/. Na dotaz, co tedy bude dál, by i můj slepý soused odpověděl „uvidíme“. Bojím se však, že lidstvo je nepoučitelné.

anonym

možná se ještě dožijeme doby kdy zas bude celý národ chodit do práce na píchačky, bude stoprocentní zaměstnanost a nikdo v práci nebude dělat vůbec nic, protože to žádnému soukromému majiteli nebude vadit, že jeho osazenstvo celé dny čte noviny a houpe nohama – narážím samozřejmě na znárodněný průmysl který se právě ten dočasný konec zlaté éry kapitalismu vždy projeví … zda je to dobře či špatně neumím říct, jisté je, že to rozvoj západní civilizace se tím nutně zbrzdí – možná tím její vliv jak jej dnes známe zcela skončí, ale většina lidí si díky tomu asi trochu odfrkne, pak se to vrátí zase zpět ke kapitalismu a tak dokola.

zjentek

Rozvoj západní civilizace se notně zbrzdí a tím si odfrknou převážně lesy, půda a vody.

led

Dni v Stvorení sveta nemožno brať doslovne, ako dni, ale ako určité etapy vývoja Sveta, ktorých dlžka trvala tisíce až miliardy rokov.
Človek z tohto vývojového času vyčarpal púhuch približne 100 000 rokov.

led

oprava:
Človek z tohto vývojového času vyčerpal púhych približne 100 000 rokov.