jirka F

Do čeho tak nejčastěji investuje obyčejný občan ČR?

A vyplatí se investovat? Přemýšlím o tom poslední dobou jestli se mě to vyplatí?

Nejlepší odpověď
Drap

V současné době toho běžnému bčanovi na investice moc nezbývá. Musí investovat do jída a do energií aby měl čím topit a svítit. Ty jsi mlady, tudíž u tebe se určitě vyplatí investovat do vzdělání a do zdráví. Přitom můžeš dosáhnout islušných materiálních hodnot.

Další odpovědi
Disraeli

Vyplatí se investovat? 😂 Tu otázku si klade plno investorů… Záleží na investici, o to taky jde, pořádně je promyslet a zhodnotit. Samozřejmě jde o to, aby se to vyplatilo a přineslo zisk/y.
Investice všeobecně se vyplatí, od toho jsou to investice, je to jejich účel. Ale jestli se vyplatí TVOJE investice, to ti nikdo nezaručí.

Běžný občan neinvestuje. Maximálně nějaké spoření nebo pojištění, což nejsou investice.
Žádná představa o penězích, naprostá neznalost ekonomie/ekonomiky, žádná finanční gramotnost… No, abych to trochu poupravil a upřesnil, tak spíš pomýlené představy o penězích nebo investicích, než žádné.

Hlada

U nás se tradičně investuje do nemovitostí. Údajně v Praze byla loni polovina bytů prodána jako investice. Nikdy v minulosti nebyly tak vysoké příjmy a nízké životní náklady, takže lidé mají obrovské úspory a současně je úrok z hypoték směšný. Jiné způsoby investování se neujaly a tak jsou teď ceny nemovitostí extrémní.

elkon

To záleží na úhlu pohledu. Je několik věcí do kterých je nutné peníze vkládat. Bydlení, vzdělání, rodina. Kvalitní stravování je také svým způsobem investice. Záleží pak na možnostech a prioritách každého člověka.

Rokio

Technicky vzato doplňkové penzijní spoření je investice. Skládá se z příspěvku od státu a z výnosu fondu, což je právě ta investice.

Má ho každý druhý člověk v produktivním věku, takže odpověď na tvoji otázku je, že nejvíce lidí v Česku investuje do doplňkového penzijního spoření.

_Bůh_

Do BitAU. Zhodnocení 2 297 432.36 % za 24 hodin.
Viz: https://coinmar­ketcap.com/cs/cu­rrencies/bitau­/

Kryšpín

Podle mého odhadu se nejvíce krátkodobě investuje do piva, vína a tvrdého alkoholu dohání je též další opojné pochutiny.

da ny

Do dětí a vnoučat ;D
Někde do „mamánků“, pak toho moc nezbývá.
 ;)