rrihamirek1

Do čeho investujete, abyste predesli ztrate šilinků kvůli inflaci?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Investuji do jídla, co sním mi nikdo nevezme.😁

Další odpovědi
Rokio

Šilink není česká měna.

Jako jedinou pojistku vůči inflaci vidím teď už jenom zlato, ropu, akcie energetických společností, nákup solárních panelů a některé kvalitní dynamické fondy.

_Bůh_

Investuju do akciových titulů. Je nicméně složité vyhodnotit kvalitu akcie, provést finanční a technickou analýzu společnosti, a sám si vyhodnotit, zda akcie stojí za nákup.
Pro širokou veřejnost je výhodnější investovat do ETF kopírujících index S&P 500. Jedná se v zásadě o veřejně obchodovaný podílový fond. Člověk jej jen nakoupí, a nemusí nic dál řešit. Nemusí rozumět trhu, tudíž pro laiky ideální. Investují do něj ale také velké korporáty. Osobně investuju do iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Akumulační (CSPX), ISIN IE00B5BMR087. Za posledních 7 let mělo tohle ETF zhodnocení vkladu 122 %, ročně tedy 17.4 %. Dlouholetá návratnost od roku 1957 je 10.5 % ročně.

Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku.