hanny 2

Do čeho dát /zabalit/pečivo,aby nezplesnivělo a zároveň neokoralo?

Četla jsem,že již po 3 hodinách uskladnění v igelitu na něm začíná růst plíseň Candida albicans.

Nejlepší odpověď
Pájo

Do utěrky (bavlněné látky).

Další odpovědi
beer

Já dávám chleba a rohlíky do mikrotenových sáčků a ukládám v chladničce. Plíseň jsem tam zatím nezjistil ani po 10ti dnech (chleba)..

anonym

Igelit není vážně dobrý.Pár tipů už tady bylo.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chleba-jak-uchovavate-aby-byl-dlouho-cerstvy-a-rohliky-ty-si-macim-druhy-den-do-caje-iv

Nikkol

Já ho nechávala v papírovém pytlíku a ještě jsem ho zabalila do utěrky. Nezplesnivěl, ale stejně si myslím, že ztvrdnul dřív.

albert

Řešíme to tak, že koupené pečivo dáme do mražáku a potom v případě potřeby necháme potřebné množství rozmrazit (na vzduchu, ne v mikrovlnce!) a po rozmražení necháme rozpéct na grilu v mikrovlnce. Super chléb i rohlíky!

mražoun

Já ho dávám do mrazáku.