lovelymiss

Jedu-li do Anglie jako au-pair, mám si vzít pas, nebo občanku?

Rodina, kde mám děti hlídat, mi sdělila, že budu hlídat děti i v zahraničí, jak pojedou na dovolenou, ale nevím, kam na tu dovolenou pojedou, to mi nesdělili. Mám si tam vzít pas, nebo občanku? Poradíte mi? Názory se rozchází, jedni říkají, že stačí vzít jen OP, druzí mi tvrdí, ať raději vezmu pas. Máte s tím někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně bych si vzal v každém případě pas. Co když pojedou na dovolenou mimo EU. Bez pasu by to nešlo. Jedna známá dělala au-pair v Anglii. Během několika let s rodinou procestovala v podstatě celý svět,

Další odpovědi
led

Do zahraničia vždy pas so sebou! Nikdy neviete kedy ho budete potrebovať. Je síce pravda, že v rámci Schengenského priestoru, tj.nie celého EU, vám stačí občanka, ale ako píšete „budu hlídat děti i v zahraničí, jak pojedou na dovolenou“ a neviete, do ktorých končín sveta vás vetry zavejú.

lovelymiss

Děkuji Vám za odpověď