BlackBoy

Do akej výšky nad povrchom Zeme pôsobí gravitácia?

Nejlepší odpověď
huxa

Působí v celém vesmíru, jestli myslíš gravitace Země-také působí až do nekonečna.

Další odpovědi
anonym

Gravitace (gravitační pole Země) působí do ´nekonečna´, ale intenzita klesá s druhou mocninou vzdálenosti.
Zkus ten dotaz upřesnit.

mosoj

Grtavitace má nekonečný dosah. Jenom je problém ji ve velkých vzdálenostech změřit. Ale vypočítat se dá.

led

Gravitácia Zeme sa voči Mesiacu vynuluje približne v 5/6 vzdialenosti Zeme od Mesiaca, keď začína pôsobiť príťažlivosť Mesiaca (Gravitácia 9,78 m/s² Zem, Gravitácia Mesiac 1,622 m/s²).
V opačnom smere (dennej strane) príťažlivosť Zeme klesá do momentu, kým ju neprekoná (nezruší) gravitácia iného vesmírneho telesa.
Zem vytvára vo svojom okolí gravitačné pole.Vyjadrenie gravitačného poľa Zeme môžme vyjadriť aj ako „tiaž telesa“, čím rozumieme silu, ktorou je teleso o hmotnosti m priťahované k Zemi. Označujeme ju symbolom G a môžeme ju vyjadriť pomocou Newtonovho zákona sily aj pomocou Newtonovho gravitačného zákona.
Potenciálnu energiu v určitom bode vo výške h vzťahovanú na povrch Zeme môžeme vyjadriť ako rozdiel energií v danom bode a na zemskom povrchu (obe voči nekonečnu) Ep = m g h
bližšie sa o tomto dočítate:Gravitačné pole Zeme http://www.but­kaj.com/fyzika1?id_me­nu=563&id_sub=45&id_lef­t=170