pusinka50

Dnešní otázka o citrusech mi navodila otázku, jestli myjete citrusy či banány mýdlem? A co jablka? Je to zbytečná práce?

Kvůli tomu, že právě jsou tak „všestranně“ chemicky zvenku ošetřeny. Vypadám možná praštěně, ale já citrusy i banány myju mýdlem, u nás v rodině se to tak dělalo. V mládí jsem na to koukala naprosto nechápavě, ale teď to dělám taky. Nejen kvůli tomu, že „plantážníci“ co je ručně sklízejí, mají bůhví od čeho ruce, ale i právě kvůli té chemii, kterou se napouští.

Nejlepší odpověď
Jsemtady

… jen oplachuju vodou a nikdy mi nic nebylo …
Mno a neni mydlo taky chemikalie? Svym zpusobem …
Nejvic vitaminu byva ve slupce.

Další odpovědi
ladaadal

Tak tohle slyším poprvé, mýt ovoce mýdlem. To už zavání lehkou úchylkou.

mosoj

Tak význam by to mělo pokud by jsi citrusy a banány konzumovala i se šlupkou a ještě tak jenom na nějakou bakteriální infekci. Postřik ze šlupky jen tak snadno nedostaneš. Pokud používáš citronovou kůru k nějakému ochucení, měla by jsi kupovat citrony chemicky neošetřované, ale moc bych tomu nevěřil a používal jenom tu šťávu.

cochee

Já ne, ale můj kolega v práci myje jablko „Realem“ (kdo nezná: saponát s brusnými částečkami např. na připálené nádobí) a zdůvodňuje to odstraněním té voskové vrstvičky, kterou nesnáší.