Dominikauhri

Proč nezapadám do dnešní generace?

Dobrý den,
Je mi 15 a chodím na gympl.
Ještě před pár lety mi přišlo všechno v pohodě, všichni jsme si rozuměli a povídali si bez ohledu na to, jak kdo vypadá, kolik má followerů na Instgramu.
Ale teď se moji vrstevníci chodí každý den opíjet do klubů, brát drogy a vyspat se s každým na potkání. Asi mě to nějak minulo nebo nechápu, k čemu to dělají. Asi bych taky mohla jít do klubu a zhulákat se, ale přijde mi to naprosto trapné a zbytečné ještě v tomhle věku. Měla jsem kamarádky, se kterýma jsme to neměly rády, tohle chování, ale poslední dobou se už baví jen o klucích, která co s kterým měla a co mu udělala. Je mi z toho smutno. Já nevím, asi je se mnou něco špatně. Přijde mi, že kluci ve značkových botách, co jezdí nalití v tramvaji a po všech pořvávají, co budou dělat za pár let, až je rodiče nebudou živit? Když teď na školu kašlou… Nebo holky, co po týdnech střídají kluky jako ponožky,to nemůže být přece láska, a jak pak si jich může někdo vážit? Nebo 8leté děti s Iphonama v ruce pořvávající sprostě po starších lidech.
Přijde mi, že se moje generace topí ve vlastním egu a svobodě. Že si neuvědomují, jaké máme štěstí, kde žijeme a jaký luxus si můžeme dovolit.
Jen si pořád na něco stěžují… Nechci házet všechny do jednoho pytle, já samozřejmě nejsem bez chyb. Ale jen nevím, co mám v téhle době dělat.

Omlouvám se za délku a za pravopis, a pokud jste to dočetli až jsem, tak jsem se chtěla zeptat na váš názor na dnešní generace anebo pokud jste si prošli něčím podobným, tak budu ráda za odpověď.
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
nyjono

Znám mladé lidi, kteří uvažují stejně jako ty.
Časem potkáš stejně uvažující vrstevníky.
Drž se svých názorů a život tě k nim zavede.

Další odpovědi
Dr.Krakorova

Ráda bych reagovala na komentář od Edison.
Opravdu si myslíte, že takhle dívka má do něčeho takového dospět? Má vnímáni lidí ve starším věku, kteří už dospěli k moudrosti. Protože pokud by děti měli dospívat do toho, co říkáte, tak by všichni lidé byli s prominutím “vožralé trosky”…
Takže se prosím zamyslete nad svou odpovědí, protože tahle dívka je očividně dál než vy.

marci1

Chtěla jsem odpovědět to, co „nyjono“. 🙂
Buď stále taková, jaká jsi, nenech se „zblbnout“.

fcoop

Ono je to poměrně složité.
Vždy to bylo,je,bude.
Je to něco jako stádní princip.
Vždy ovšem budou existovat lidé,kteří se vymykají.
Proč – to jiná píseň,ale obecně jde říct,že to mají trochu těžší,než ti,co uvažují jako „stádo“.
Je ti 15 – za cca 5 let uvidíš sama,jak se věci mají.

ivzez

Ale zapadáš, Dominiko, zapadáš, jenom máš
smůlu, že se přes den většinou pohybuješ mezi
těmi, kteří mají v hodnotách poněkud zmatek.

Nepřemýšlej nad tím, co ostatní žene k chlastu a drogám, najdi
si místo toho lidi, s kterými si budeš mít co říct, lidi s podobnými
zájmy, jako máš ty. A věř mi, že jich je hodně i mezi mladými.

Z odpovědi Edisona si nic nedělej, jeho odpověď svědčí o nedospělosti autora.

anonym

Dospívání je cesta kterou tak trochu kličkuješ mezi kašpary a pitomci aby ses dostala někam kde sama se sebou budeš trochu spokojená, do prostředí které tě bude nějak inspirovat, neděláš to pro druhé, určitě ne pro své kamarádky, děláš to jen pro sebe a svou budoucí rodinu. Takže pokud to zvládneš, drž se svých zásad.

Edison

Dnešní mladí dospívají poněkud rychleji než my postarší. Tak jsi třeba do toho ještě nedospěla.

Weirdquestio

Protože morálka dnešní společnosti klesá a jde od desíti k pěti.

Musím tě pochválit za Tvé rozumné uvažování. Pokud jsi přesvědčená, že se chováš správně, tak se toho drž.

„Počítej s tím, že před Kristovým návratem přijdou zlé doby. Lidé budou sobečtí a chamtiví, domýšliví a chlubiví, budou se Bohu vysmívat a pohrdat rodiči, budou nevděční a bezbožní, bezcitní a nesmířliví. Budou si libovat ve lži a pomluvách, v hrubosti, krutosti a zrada jim bude vlastní. Samolibě budou zesměšňovat každého, kdo nepotáhne s nimi. Rozkoš a zábavy jim budou přednější než Bůh.“
(Bible, Slovo na cestu, 2. Timoteovi 3:1–4)
Bylo to předpovězeno i v Bibli.

Zdroj: https://www.bi­bleserver.com/tex­t/SNC/2.%20Ti­moteovi3

Fienir

Nic s tebou není a ani nic není s tvou generací. Hloupějších lidí je více a nacházejí se jak v tvé generaci, tak i v generacích starších. Pokud někdy budeš chodit na VŠ, tak tam se to profiltruje a bude tam více rozumnějších lidí. Co do té doby? Zkus navštěvovat nějaký kroužek, kde tě to bude bavit a snad budeš mít štěstí na někoho trochu rozumného.

Buď bez obav, i v mém okolí byli děti, kterým nestačilo jedno dvě pivka a potřebovali se ztřískat a osouložit vše, co se hýbe. Ale pak mi ze života postupně mizeli. :) Generace je v pořádku, má pořád stejné procento těchto lidí jako generace starší. ;)

pizlicka

Noo,tak pokud patříš do generace,kdy jdou kamarádi vedle sebe,a čučí do telefonů,a ty smýšlíš jako generace,která nevěděla,co je mobil,tak to musí být masakr.Protože se musíš cítít zcela sama,když jdeš po ulici,jsi vnímavá vůči okolí,a všichni jsou ponořeni do svých mobilů.jedinou útěchou je,že ty jediná jsi normální,v tomto pokřiveném nenormálním světě.a střískat se na diskotékách a spokojit se se souloží na jednu noc,je pro lidi,kteří nenají vyšší cíle.

mzm

Tyjo, v tvém případě bych asi machroval, že jsem tak dobrý, že nejsem každý den vylitý v nějakém báru.. :)

prozaik

Dostalo se ti výsady již v mladém věku uvidět něco velmi důležitého.

Moudří lidé všech dob byli vždy tak trochu mimo společnost. Dobré vlastnosti se nepoznají podle toho, že je sdílí většina, ale podle své hodnoty. Možná i proto dnešní mocipáni tak milují „demokracii“, protože mají ověřeno, jak naivní je většina lidí. Nepoměřuj se proto s většinou. Široká je cesta, která vede do záhuby, ale k záchraně vede úzká pěšina… Měj odvahu si klást i zdánlivě „jednoduché“ otázky a formuluj na ně poctivé odpovědi. Hledej pravdu a nalezneš ji.
Zkus si, pro začátek, přečíst třeba Labyrint světa od Komenského nebo Poutníkův návrat od C.S.Lewise.

jirka F

Tak tohle přesně bych mohl také napsat kvůli tomu že se chovám slušně a morálně jsem odsuzován příbuznými (za to že jsem ještě nikdy neměl holku…atd.,ale jednou až bude vhodný čas tak řeknu to co řeknu. A ty jejich názory jsou velmi sobecké a bezohledné vůči tomu že jsem jiný a nerovnám se dnešním společenským normám už spolužák na SOU mě říkal že já jsem z nich takový nejrozumnější.

Edison

Dr. Krákorová, dospělý člověk jistě pochopil, co tím mám na mysli.