hanulka11

Dnes začíná advent-kdo ale byli adventisté ?

V čem se angažují a kdy se do Čech dostal adventismus?

Nejlepší odpověď
rynek878

ADVENTISTÉ SEDMÉHO DNE

Nejvýznamnější a nejpočetnější z církví, která vděčí za svůj vznik apokalyptickým očekáváním v 1. polovině 19. století jsou adventisté sedmého dne.

Základní věroučnou pozicí spočívá adventismus na půdě protestantismu. Nehlásí se však k žádné konfesi. Misijní snahy adventistů měly vždy trojí složku: zvěstování evangelia nevěřícím, péči o vzdělání, péči o zdraví. Bohoslužebný život adventistů má prosté formy. Bohoslužby jsou spojeny se studiem bible. Křest je konán na základě osobního vyznání, křtění nemluvňat je odmítáno. Večeře Páně se slaví zpravidla čtyřikrát ročně, místo vína je podávána šťáva z hroznů

Doplňuji:
link:

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:1tgmZ5mPp7wJ:­upce-kd.ceskyblog.cz/da­ta/upce-kd/upload/2006/09/k­%C5%99es%C5%A5an­stvo%2520-Iris.doc+V+%C4%8­Dem+se+anga%C5%BE­uj%C3%AD+a+kdy+se+do+%C4­%8Cech+dostal+ad­ventismus&cd=3&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
panenka

Adventisté jsou obyčejní lidé. Lidé, kteří prožívají své osudy jako mnoho dalších. Mají své sny, prožívají ztráty, bolest, utrpení a prohry, ale také radost ze života, naději a životní vítězství. Jsou to také velcí, a to mi věřte, opravdu velcí hříšníci. A tak jediné jejich štěstí je, že uvěřili v Boha, který v Ježíši Kristu přišel zachránit každého s podobnou reputací.

Zdroj: http://www.kos­telnaperstyne­.info/showpage­.php?name=onas