annas

Dnes slaví podle katolického kalendáře svůj svátek sv. Palmác. Kdo to byl?

Nejlepší odpověď
vagra

Palmatius,byl členem Thébských legií… Za vlády císaře Diocletiana byla Thébská legie převelena do Galie (dnešní Francie), aby bránila římské území proti Markomanům a Kvádům.
Část z ní, včetně dnešního světce Palmatia, zahynula o několik dní později v kolonii Augusta Treverorum (dnešní Trevír).

Zdroj: Katolík.cz

Další odpovědi
1popelka1

Jde o mučedníka z Trevíru.