Dnes, při projíždění jedné vesnice mi utkvěl v paměti nápis: Kdy jsme my, budete i vy! Víte o co se jedná ?!

Nejlepší odpověď
dudu

Na každého jednou dojde!

Další odpovědi
fcoop

Celé by to mělo být:
„Čím jste Vy, byli jsme i my. Čím jsme my, budete i Vy.“

http://mojebrno­.wz.cz/inka--brno-dalsi-zajimavosti-kapucinska-hrobka.html

sevos

Jel jsi okolo hřbitova.Kde jsme my,budete i vy.

suaeda

Podobné nápisy jsou většinou při vstupech na hřbitovy.
Odpověď „láďa1“ bych trochu pozměnil na politický bilboard tohoto znění:
„Co jsme my, vy nikdy nebudete“. :)

anonym

Ano vím, je to nápis na hřbitově.
Doplňuji:
Než jsem to napsal, tak už tam jsou odpovědi od těch, co píší rychleji než já.

marci1

Pokud by ten nápis zněl místo „kdy“, „co“, tak by to byl citát:
Quod sumus hoc eritis – Co jsme my, budete vy.
Takto opravdu nevím.

MK44

Nápis „Čím jste vy, byli jsme i my, čím jsme my, budete i vy“ je známý tuším už z antických náhrobků. Teď jde o to, zda ta vesnice náhodou nebyla zadlužená. Nevíte? Pak tam totiž mohlo stát „KDE jsme my, budete i vy“. A přitom nemuselo jít ani o Prčice ani o Řitku…
;-(

láďa1

To byl nějaký politický bilboard.

Sůwa

To je taky ta jediná spravedlnost na tom světě 🙂

anonym

Neřekl bych, že to je spravedlivé.Proč někdo zemře třeba v mladém věku a někdo až hodně starý (třeba okolo stovky).Proč někdo před smrtí zkouší i několik let, někdo zemře najednou?Proč člověk, který se dřel celý život rukama umírá dříve než ten, který seděl celý život v kanceláři a nemá své tělo tolik opotřebované?
Tak bych mohl rozepsat spousty příkladů, proč se mě nezdá smrt spravedlivá.