arygnoc

Dnes má MS-DOS 30 let.

Používate ještě někdy jeho příkazy, nebo upravujete soubory (config, autoexec, etc.)?

Nejlepší odpověď
led

občas si ešte sem tam vyrobím nejakú *.bat pomôcku.
To, že DOS je už vetchý starček, neznamená, že je ešte nemohúci. Niekedy je jednoduchšie použiť DOS príkaz, než komplikovane programovať. Výhoda je, že tento programček rýchlo napíšete v notese a uložite s koncovkou *.bat
Nám, čo sme s DOSom a Basicom vyrastali, je to aspoň príjemná spomienka
Doplňuji:
Alesh,
je to len čiastočne „kravina“
ak to máte na systémovom kľúči s DOS je to v poriadku.
najprv si pozriete obsah disku C:
potom bez čakania preformátujete disk C: (musíte potvrdiť formátovanie)
vymažete obsah obrazovky
a ďalej nič.

Další odpovědi
Alesh

@echo off
dir C: /p
format C:
pause
cls

… je to sice kravina, ale to mi vůbec nevadí 🙂

KdoSiOdJinud

sprava uctu „net user“ to je asi nejcastejsi vyuziti 🙂

v batech pak odinstalace programu, v registru klic pro jedno spusteni a bat po smazani zbytku smaze i sam sebe :)

mosoj

Nejenom příkazy. Ale stále jedu účetnictví na dosovském programu a v pohodě.

funky

posledně jsem se s DOSem setkal nedávno když jsem si chtěl zahrát hru „prince of persia“, na které jsem víceméně vyrůstal. Nainstaloval jsem emulátor, kde bylo potřeba znát dosovské příkazy.

151kbar151

Já používám akorát k mazání disků nebo formátování disků nebo to používají hry při instalaci/odin­stalaci.

HOMER

Přiznám se,že to neumím.Vše co na počítači dělám,je v rámci běžné uživatelské znalosti,které jsem se sám naučil jeho používáním.Toto jsem zatím nikdy nepotřeboval(a­lespoň si nevzpomínám,i když nějké příkazy jsem podle návodu na internetu již do tzv. příkazového řádku zadával-je to totéž?).