Dnes jsem v TV vyslechl rozhovor s jistou XY, která v co druhé větě vyslovila " každopádně" ! …

… Jakým slovem to lze nahradit a je správné, neustále toto slovo vyslovovat ?!

Nejlepší odpověď
annas

Příslovce „každopádně“ se dá použít, samozřejmě bez opakování v každé větě.

Každopádně = v každém případě, určitě, zcela jistě. Nesprávně tento výraz dotyčná používala jako výplň, občas se říká jako „vatu“. Tím své vystoupení znehodnotila.

Nedávno jsem slyšela v TV mluvčího určité organizace, „rostla“ jsem z toho, když stále opakoval „vlastně“.

Další odpovědi
bolak

na každý pád, každým pádem, v každém případě, tak jako tak, buď jak buď, když se to vezme kolem a kolem, bumtarata bum bum bum

led

Každopádne jistá XY mala problém pred kamerou a mikrofónom.
Pretože, keď sa na to pozrieme, každý druhý človek sa upriami na to čudo mikrofónne a oko kamerové a každopádne ťažko loví slová, ktoré mu lietajú hlavou. Každopádne taký človek – lovec slov, má potom problémy s ich vyslovením !preboha, veď ma vidí a počuje celý svet…"
Ale také časté používanie výrazu každopádne ukazuje aj na chabú znalosť zákutí svojho materinského jazyka. Pri používaní cudzieho jazyka sa to dá pochopiť.

Každopádne slovo každopádne má v češtine vhodný výraz nicméně

Správne je používať výrazy, ktoré sa týmto slovom nemusia vyjadrovať.
Všimnite si, ako často sa tento nespisovný výraz vyskytuje v médiách https://www.go­ogle.sk/search?q=kaž­dopádně
Význam slova „každopádne” v Slovníku slovenského jazyka: „v každom prípade“

anonym

Paní XY zřejmě není zvyklá vystupovat veřejně. Ono by se „každopádně“ nic nestalo, kdyby se ono „začarované“ slovíčko úplně vynechalo.

redy

Každopádně se opakuje i slovo URČIŤĚ.
Někdy je to až k nas…í
měla bych udělat to a to a kámoška odpoví určitě,používá to taky v každý větě, ale každopádně mě to s…e :))

Emefej

Každopádně to není správné. Podle kontextu by se to někdy nahradit výrazem „vždy“.

bolak

annas: dal jsem jich víc :), ale mám to dobře?

annas

Každopádně. 🙂 Každopádně ten úsměvný poslední výraz. 🙂