Avatar uživatele
anonym

Dnes jsem v TV vyslechl rozhovor s jistou XY, která v co druhé větě vyslovila " každopádně" ! …

… Jakým slovem to lze nahradit a je správné, neustále toto slovo vyslovovat ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy před 3803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Příslovce „každopádně“ se dá použít, samozřejmě bez opakování v každé větě.

Každopádně = v každém případě, určitě, zcela jistě. Nesprávně tento výraz dotyčná používala jako výplň, občas se říká jako „vatu“. Tím své vystoupení znehodnotila.

Nedávno jsem slyšela v TV mluvčího určité organizace, „rostla“ jsem z toho, když stále opakoval „vlastně“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

na každý pád, každým pádem, v každém případě, tak jako tak, buď jak buď, když se to vezme kolem a kolem, bumtarata bum bum bum

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Každopádne jistá XY mala problém pred kamerou a mikrofónom.
Pretože, keď sa na to pozrieme, každý druhý človek sa upriami na to čudo mikrofónne a oko kamerové a každopádne ťažko loví slová, ktoré mu lietajú hlavou. Každopádne taký človek – lovec slov, má potom problémy s ich vyslovením !preboha, veď ma vidí a počuje celý svet…"
Ale také časté používanie výrazu každopádne ukazuje aj na chabú znalosť zákutí svojho materinského jazyka. Pri používaní cudzieho jazyka sa to dá pochopiť.

Každopádne slovo každopádne má v češtine vhodný výraz nicméně

Správne je používať výrazy, ktoré sa týmto slovom nemusia vyjadrovať.
Všimnite si, ako často sa tento nespisovný výraz vyskytuje v médiách https://www.go­ogle.sk/search?q=kaž­dopádně
Význam slova „každopádne” v Slovníku slovenského jazyka: „v každom prípade“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Paní XY zřejmě není zvyklá vystupovat veřejně. Ono by se „každopádně“ nic nestalo, kdyby se ono „začarované“ slovíčko úplně vynechalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Každopádně se opakuje i slovo URČIŤĚ.
Někdy je to až k nas…í
měla bych udělat to a to a kámoška odpoví určitě,používá to taky v každý větě, ale každopádně mě to s…e :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Každopádně to není správné. Podle kontextu by se to někdy nahradit výrazem „vždy“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

annas: dal jsem jich víc :), ale mám to dobře?

před 3803 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Každopádně. 🙂 Každopádně ten úsměvný poslední výraz. 🙂

před 3803 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek