DvonDyCZ

Dnes jsem poprve ridil auto a prijde mi, ze pedaly jsou hrozne citlivé.. je to jen na zvyku?

Auto, začátky

Nejlepší odpověď
elkon

Když jsi poprvé za volantem, tak nemáš srovnání. Je to ale o zvyku. V mém autě je např. dost slabá pružina na plynu, oproti jiným autům, které jsem řídil před tím. Nějakou dobu trvalo, než jsem si na to zvyknul. Chce to lehkou „nohu“.

Další odpovědi
klumprt

Samozřejmě na to nesmíš dupat jak na rejč. Je to na zvyku. Jemné přibrždění nebo přidání plynu se děje docela nepatrným sešlápnutím. Kdybys byl z auta šlapáním unavený jak z kola, tak by to auto jaksi pozbylo významu, nemyslíš?

cukrar

Ano, je to o zvyku. Za měsíc to již nepoznáte.

dubraro

Ano, je to jen věc zvyku. Když jsem se učil řídit auto, tak jsem si zouval boty.

O zvykání při střídání aut psali již předchozí odpovídající, pro mne je nejtěžší přecházet mezi automatickou a manuální převodovkou

Mp2

Ty prostě poprvé sedneš do nejakeho auta…

A podle toho, jak si na něj zvykneš, podle toho se přizpusobiš tomu, jak s nim budeš jezdit..
Vzdálenost předních kol od zadních – to se projeví v zatáčkách.. Výkon, jestli je to naftak nebo benzin…
Jak je tuhej podvozek…
Hlavně asi hmotnost auta…
Mezi oktavkou a Puntem bude rozdíl asi 700kg..

Jedno třeba v benzine, druhé v naftě…

Já ti řeknu svoji zkušenost…
Jezdil jsem 50 000km v Ceedu.. Benzinovem..
Strašně citlivé pedály…
Potom jsem na 50 000 sedl do Octavie 1 v naftě.. Vůbec to netočilo, chtelo to zvyk, pedály šly ztuha…

Potom jsem kupoval novou Octavii 3 …
Šel jsem to s prodejcem projet…
§kapu na plyn a pouštím spojku …
A najednou říkám....... Co to je???!!! Já jedu a přitom stojíme… ??? Byla tam jednička…
Frajer mi říká, že u trojek spojka zabira až nahoře…
Prostě změna jak prase..

Ty si musíš zvyknout na jedno auto, se kterým budeš jezdit..až budeš jezdit jiným, zvykneš si na jiné..

Dochy

Ano je to o zvyku, každé auto je jiné a u každého dalšího auta do kterého sedneš Ti bude nějaký čas trvat než „si to sedne“. Ale postupem času se zkušenostmi to bude čím dál snazší.

A jen taková perlička: i každá noha je jinak naučená… V autě které dobře znám jsem z malicherného důvodu zkusil jemně přibrzdit levou nohou… Zastavili jsme skoro na fleku. Zkrátka levá neuměla brzdit… 😉

jáára

V autoškole byls?