doktorphlox

Dnes jsem četl článek o kolonii, kde údajně z pouhých 5 lidí vzrostla populace za 100 let na 12000.

Už jsem o tom dříve přemýšlel. Jak velká populace by mohla vzniknout za 1000 let z počáteční kolonie 500 lidí? Samozřejmě za příznivých podmínek. Je na to nějaká kalkulačka? Jak takovou věc počítat? Vzrůst obyvatel by byl asi exponenciální.

Odpovědi
ItalianFood

Ten článek není pravdivý, za sto let prakticky není možné vybudovat pokolení takového počtu. Počitat lze také těžko, ale můžete to zkusit za idelaních podmínek. Tzn. že u nově rodících se dětí budou převažovat 60/40 ženy a všechny ženy budou plodné a každý rok budou rodit jedno dítě po dobu patnácti let. Což jistě není reálné. Dalšími aspekty jsou potraty, úmrtnost kojenců v neodborných podmínkách, další úmrtí v dospívající a zralé fázi atd…
Doplňuji:
pusinka50: Jakým právem reagujete na téma zcela neadekvátní ovdpovědí? Kdo myslíte že pomohl více? Já nebo vy?
Pro vaši informaci jsem tak učinil právem svobody projevu 😉