Avatar uživatele
Olga N

Zaměstnavatel dělá naschvály po zrušení pracovního poměru. Co dělat?

Dne 7.4.2020jsem nast. do zamestnani s 3mes.zkusebni dobou. Podala jsem zruseni pracovniho pomeru.
A ted mi delaji zle z dobre vule aby nasli nahradu jsem ji podala k datu 25.6. Vedouci mi odmitla kopii podepsat. A vystavila mi zvlast na papir „potvrzeni o prevzeti kopie o ukonceni pracovniho pomeru“ s datem jejim podpisem a razitkem. Da se takovy papir povazovat za potvrzeni o prevzeti. Najednou mi tel. a urcuje ze budu muset pracovat do konce mesice. Uz nevim co mam delat. Dekuji za odpoved

Zajímavá 0 před 1405 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Podle smlouvy. Ve zkušební době můžeš odejít kdykoli. Nemusí ti kopii podepsat, stačí když máš doklad z pošty, že jim toto bylo doručeno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Uf, z tohodle je těžký něco pochopit.
„delaji zle z dobre vule aby nasli nahradu jsem ji podala k datu“
Co tohle znamená absolutně nevim.

Takže postupně:

  1. Když vám zaměstnavatel odmítá přijmout výpověď, zašlete mu ji doporučenou poštou. Doručenka bude sloužit jako důkaz.
  2. Ve zkušebce můžete podat výpověď bez udání důvodu kdykoliv. Není zde žádná výpovědní lhůta. Pracovní poměr končí dnem doručení výpovědi.
  3. Jestli vám dali nějaký „potrvzení o přijetí kopie ukončení prac. poměru“, myslím, že to lze považovat za to, za co se to vydává. Nemůžu to potvrdit na 100%, ten papír jsem samozřejmě neviděl, ten si budete muset přečíst sama.
  4. Jak už jsem psal výše, pracovní poměr končí dnem doručení výpovědi (stále se bavíme o zaměstnanci ve zkušební době). Pokud takto svůj pracovní poměr u zaměstnavatele ukončíte, nemůže vás nutit u něj vykonávat práci, když už vás nezaměstnává.

Jestli jste se ale dohodli na ukončení k nějakému datu (nevím, co vám dali za papír a s čím jste souhlasila), budete muset do toho data do práce chodit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
CTTON

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv. Není třeba pracovat dále. Do práce nemůžete být nucena, ale podepíše se to na další práci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

A otázka je kde?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Měl jsem za to, že zaměstnavatel může trvat na prodloužení prac. poměru, pokud by mu okamžitý odchod zaměstnance způsobil škodu, ale teď to nikde nevidím, asi se pletu, co?

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
CTTON

Taky sem si myslel že zaměstnanec nemůže dát výpověď ale ve škole říkaly že člověk může dát výpověď vždy takže to tak je.

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… blbě jsi poslouchal a nebo si to špatně pochopil … jde o to spojení: „Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv. Není třeba pracovat dále“ … jo, výpověď můžeš dát kdykoli, a pak běží výpovědní lhůta … ve zkušebce nemusíš pracovat dále, jelikož je to zkušebka a ukončíš ji …
… a tímto: „o práce nemůžete být nucena, ale podepíše se to na další práci“ je myšleno co ???

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
CTTON

Však to také myslím, jasně že trvá nějakou dobu výpovědní lhůta. Nicméně pokud zaměstnanec úmyslně poruší pracovní smlouvu bude sice platit pokutu, ale teoreticky by bylo možné práci opustit hned. Jelikož by ho zaměstnavatel vyhodil.

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… komplet blbost, pokuta, okamžitej vyhazov je paragraf 54 a ten je většinou za chlast nebo za krádež, přemejšlej … sakra, to dnešní školství stojí za prd, když vás tam učí takový blbosti …

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@CTTON: … proboha, co to píše, za nesmysly ??? … kdes to slyšel !!!

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… výpověď a ukončení ve zkušebce je rozdíl, na čem se to podepíše ???

před 1405 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek