annas

Dne 15. července se rozešli apoštolové do světa a hlásali evangelium. Z této doby pochází pranostika.

„Věje-li na den Rozeslání apoštolů jižní vítr, bude velká drahota a tam, odkud věje, velká láce“.

Jak je možné, že vznikla tato pranostika, vždyť šlo o „duchovní“ potravu?

Odkud u vás vítr vane…? Dnes jsou rozdíly mezi cenami…
Poručíme větru, aby změnil směr …?

Nejlepší odpověď
hanulka11

u nás fouká ze všech stran …tak nevím co si mám od toho slibovat

Další odpovědi
Drap

U nás se dnes vítr točil po dvorku, znamená to zřejmě že draho bude asi tady.

dudu

Hurá, u nás se právě ni větévka nepohne, ni ptáček nazahruje.