zjentek

DNA člověka a šimpanze jsou z 99% shodné, čili zbývající 1% způsobuje všechny rozdíly mezi mnou a šimpanzem?

VŠECHNY patrné rozdíly mezi mnou a šimpanzem.

Nejlepší odpověď
fcoop

Přirozeně nevím,jaký je rozdíl mezi vámi a šimpanzem.
Ale lidská DNA se od šimpanzí liší o 2%.

Člověk a šimpanz si mohou vyčítat jen dvě procenta rozdílu. Genetická sekvence obou savců je totiž z 98 procent totožná. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky předložili vědci na mezinárodním kongresu o lidském genu, který se koná v mexickém Cancúnu.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/clovek-se-lisi-od-simpanze-o-dve-procenta.A030430_075­324_vedatech_has

Další odpovědi
agentpv

To je dobrý výsledek, ne? Každopádně Vám blahopřeji k tomu + 1%. 🙂

Edison

Kde ses to jedno procento dočetl?

https://www.ge­nesisera.cz/sha­re-mytus-1/

Zdroj: https://www.ge­nesisera.cz/sha­re-mytus-1/

dudu

Přes veškeré úsilí v tvém případě žádné rozdíly nevidím.

Roman71

Tady něco nesedí.. Nepopletl si tu někdo procentuální výsledky?
Jak je tedy možné, že se my lidé od šimpanzů tak diametrálně lišíme?

zjentek

Dudu, čí úsilí?

zjentek

Edyson: Tož dneska z Novinek, samozřejmě! (;

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/cista-laska-simpanzi-matka-nezne-pecovala-o-svou-malou-dceru-40306363

anonym

Edisone, že ty sem budeš dávat odkazy na weby propagující kreacionismus proti evoluční teorii a tedy beroucími si za terč cokoliv co nezapadá do jejich za vlasy přitažené teorie zcela nezávislého „stvoření“ člověka od „stvoření“ všech zvířat … to si mne až překvapil 🙂

Edison

Prvně je třeba si uvědomit, že zase spolu toho tolik společného nemají. Měli společné předky a od toho tvora už drahnou dobu svoje geny nekříží. V zásadě vůbec nejde o nějakou teorii stvoření, či evoluce. Jde jen o to, který bod v čase vezmeme jako startovní čáru. Od té doby se naše cesty rozcházejí. Faktem je, že mezi námi a šimpanzi prostě není jen jedno procento rozdílné DNA. Už púroto, že jedna z teorií říká, že nový druh lze určit pči rozdílu DNA o 2,5%. Ale jinak máš pravdu. Např někteří zdější uživatelé by tak tomu jednomu procentu odpovídat mohli.

anonym

tak či onak se ten rozdíl samozřejmě už velmi dlouho zvětšuje. Jednoduše proto, že lidský druh se s šimpanzi nepáří, logicky tak jde už o zcela oddělené větve vývoje které se od sebe mohou už jen vzdalovat. A právě tak vznikají zdánlivě unikátní druhy.