peka70

Mohu dostat penále za dlužnou částku na aukro?

Dobry den dluzim aukru 1k a mel jsem je naposled uhradit do 05.12.2013.

Po tomto datu uz neprisla zadna urgence. Bojim se kdyz to zaplatim ted tak si vzpomenou a budou chtit nejake penale

Nejlepší odpověď
jáára

oni ti prostě bloknou účet na prodej. možná i na nákup. ¨
párkrát sem tam měl taky dluh, ale to se vyrovnalo a tak ani nevím, jestli to vymáhaj nebo ne

Další odpovědi
gecco

Jestli bude Aukro danou částku vymáhat nebo je ´pod rozlišovací schopnost´, nevím.
Ale je jasné, že ti mohou bloknout účet…
😉
Také je rozdíl, zda máš soukromý a nebo podnikatelský účet…
Počti si – http://napove­da.aukro.cz/cla­nek/19451/jak-casto-je-treba-provadet-platby .

McArthur

Když nevíš, napiš jim. Je lepší se zeptat, než-li za rok či dva otevírat exekutorům. Pokud Tě jednou upozornili, splnili vše k tomu, aby dluh předali dál.

Penále od roku 2013 je naprosto minimální částka, protože úroky stanovené ČNB jsou na minimu a oni nemohou nasadit jakýkoliv úrok.