marti

Dlužím VZP za rok 2005

Dobrý den, dlužím VZP za rok 2005, je možnost požádat alespoň o částečné promlčení dluhu, když jsem to zjistila až když jsem byla obeslána vyúčtováním pojistného? Četla jsem, že promlčené je 5let?
Díky

Nejlepší odpověď
majaop

Osobně mám zkušenost s tím ,že jsem zaplatila dlužnou částku a pak napsala žádost o prominutí penále ,které bylo mnohem vyší než dlužná částka. Měla jsem štěstí penále mi odpustily a tak jsemho platit nemusela.As tím částečným promlčením dluhu mam takový pocit,že to asi nejde mě domu poslali exekutorku a byl tam dluh ne větší než 3000 tisíce kč.A bylo to z roku si ani nepamatuju jen vím,že jsem o tom kolik let ani netušila.

Další odpovědi
nanule

Pracuju na exekutorském úřadě a ze zkušenosti vím, že VZP část dluhu často promine, pokud uhradíte alespoň adekvátní část dluhu – ta je vždy individuální, zkuste se s nimi dohodnout.

marti

Domluvit jsem se chtěla..ale paní mě odkázala na pobočku dle trvalého bydliště. Tam se ale nedostanu, mám to přes 200km..takže mi zůstává jen písemná forma – protože si to budu chtít schovat, pro všechny případy.