Avatar uživatele
marti

Dlužím VZP za rok 2005

Dobrý den, dlužím VZP za rok 2005, je možnost požádat alespoň o částečné promlčení dluhu, když jsem to zjistila až když jsem byla obeslána vyúčtováním pojistného? Četla jsem, že promlčené je 5let?
Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nanule před 4753 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
majaop

Osobně mám zkušenost s tím ,že jsem zaplatila dlužnou částku a pak napsala žádost o prominutí penále ,které bylo mnohem vyší než dlužná částka. Měla jsem štěstí penále mi odpustily a tak jsemho platit nemusela.As tím částečným promlčením dluhu mam takový pocit,že to asi nejde mě domu poslali exekutorku a byl tam dluh ne větší než 3000 tisíce kč.A bylo to z roku si ani nepamatuju jen vím,že jsem o tom kolik let ani netušila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nanule

Pracuju na exekutorském úřadě a ze zkušenosti vím, že VZP část dluhu často promine, pokud uhradíte alespoň adekvátní část dluhu – ta je vždy individuální, zkuste se s nimi dohodnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marti

Domluvit jsem se chtěla..ale paní mě odkázala na pobočku dle trvalého bydliště. Tam se ale nedostanu, mám to přes 200km..takže mi zůstává jen písemná forma – protože si to budu chtít schovat, pro všechny případy.

před 4753 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání