adamvosvrda1

Dlužím, když spolubydlící neplatí nájem? Mám doklady, že jsem svůj podíl na nájemném každý měsíc posílal jemu.

Dobrý den,
dohodl jsem se s kamarády, že budeme bydlet v jednom bytě a smlouva se napsala na jednoho z nás, ovšem my ostatní jsme ve smlouvě napsaní jako spolubydlící a nepodepisovali jsme se na ní.

Dohodli jsme se, že podíly za nájem budeme posílat kamarádovi, na kterého je napsaný byt, a ten je bude následně z jednoho učtu posílat nájemci. Ovšem ten, na kterého je napsaný byt, neplatil nájmy… Týká se to nějak mě, dlužím i já? Mám doklady, že jsem podíly každý měsíc posílal jemu. Připomínám, že do smlouvy jsem se nepodepsal, jen jsem tam napsaný jako spolubydlící.

Odpovědi
Kepler

Když je nájemní smlouva podepsaná kamarádem, kterému jste tak věřili a on peníze zpronevěřil, dluh visí na něm. Ty nic nedlužíš, ale doklady o platbě si dobře schovej.