postcd

Dluh na zdravotním pojištění, je potřeba kontrolovat jeho vznik?

Jako zaměstnanec mi známí tvrdili, že je potřeba kontrolovat zda to zaměstnavatelé za mě platí. Je pravda, že pokud by neplatili, může mi bez mého vědomí narůstat dluh u pojišťovny? Je tedy vhodné aby každý zaměstnanec kontroloval? Jak nejjednodušeji a nejlevněji to udělat?

Odpovědi
anonym

Obrátit se na svou zdrav. pojišťovnu a zjistit si platby za výpisy. Stačí jednou ročně si nechat udělat výpis. Taky se lze obrátit na příslušnou okresní správu soc. zabezpečení a tam zjistit platby za zdrav. i soc. pojištění. Ta OSSZ je jistější zda zaměstnavatel provádí platby..

postcd

Proč není ze zákona odpovědný za ty platby zaměstnavatel? Bylo by to komplikovanější, nespravedlivé? Takto je to dost nešikovné, některé lidi vůbec nenapadne že by se jim mohl hromadit dluh a pak přijdou kvůli exekuci o majetek.

anonym

Taky mi to jde proti srtsti, platby nelze ovlivnit, ale dluh narůstá tobě.