Avatar uživatele
Danulka001

Dluh na sociálním a zdravotním

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda nevíte, kde si můžu zjistit dluh na zdravotním a sociálním poj. 4 roky jsem pracovala v zahraničí a neodhlásila jsem se tady z čech ze zdravotního pojištění. Ted jsem se dozvěděla, že to je povinnost a že s nějvětší pravděpodobností tam mám dluh jako brno. Popřípadě, nevíte, zda tento dluh jde splácet po částkách ? Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fablen, Illines před 4469 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Na sociálce a ve zdravotní pojišťovně Vám to ochotně za pár minut řeknou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Illines

Danulko, pokud si pracovala v zahranici , staci dolozit , ze si mela (zdravotni a socialni) placeno v te zemi ,kde jsi pracovala. Jiste mas vyplatni pasky ,kde mas urcitou cast strzenou na zdravotni a socialni.V Anglii se tomu rika, National Insurance number.Zkratka NIn.Pro nasi pojistovnu si musis vyzadat ,v te zemi kde jsi byla formular a nechat potvrdit obdobi za praci a strhavani socialniho.Pokud si das trochu prace na internetu ,vyhledej si a mozna budes mit stesti i na stazeni formulare.V ramci EU je jedno ,kde prave platis pojisteni, ale vzdy to musis dolozit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Většinou lze dohodnout splátkový kalendář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Na právním oddělení sociálky a zdravotky. Většinou na splátky přistupují, ale musí se plnit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek