Avatar uživatele
Kerenika

Mám dluh na nájmu po „spolubydlicí“ lze ho nějak splácet aniž by mě vystěhovali??

Dobrý večer,

mám dotaz a potřebuji poradit. Asi deset let žiji v Praze v městském bytě,který byl dříve psán na dědu a nyní je psán na tátu. Momentálně tam žiji sama. Mám jeden problém . Nějakou dobu tátova přítelkyně,která s ním žila a dostávala peníze na placení nájmu od táty ho neplatila a radši živila svou rodinu ( to Vás nemusí zajímat jen jsem to psala pro obraz,aby jste vědeli,že to nebylo úmyslně) Vše jinak bylo včas a řádně splaceno,nikdy nebyl problém. Loni ze dne na den odešla a pak jsme se to dozvědeli. Nevím sama jak vysoký je tam dluh a radši to vědet ted nechci. Stále chodí nájem a z úřadu u nás nebyli ( nebo aspon o tom nevím ) V bytě chci zůstat a proto chci dojít na úřad a nějak se s nimi domluvit,že byt by se přepsal na mě s tím,že neuhrazený dluh budu splácet ( jen nevím jak to chodí jestli je nějaký splátkový kalendář či zvýšení nájmu ) Tím se ptám,jestli mám nějakou šanci v bytě zůstat a dát zase vše do pořádku. Jsem rok po škole a necelý rok pracuji a znáte to v Praze jako recepční si moc měsíčně neydělám takže si ani nemohu dovolit to doplatit najedou či nějakou půjčku ( kterou ani nechci ). Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Byla bych ráda za nějakou radu.

Mockrát děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Neváhej a naklusej na patřičný úřad. Domluv s nimi splátkový kalendář. Nové nájemné plať dál a mělo by to být OK. Na převod bytu je dost času. Patříš do rodiny a máš tam trvalý pobyt ( teda předpokládám).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Já bych před cestou na úřad doporučila
konzultaci u právníka.

Jestli otec žije jinde, nemusí na Vás úřad nájem převést,
může Vám stanovit lhůtu, do kdy musíte byt opustit..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek