Kerenika

Mám dluh na nájmu po „spolubydlicí“ lze ho nějak splácet aniž by mě vystěhovali??

Dobrý večer,

mám dotaz a potřebuji poradit. Asi deset let žiji v Praze v městském bytě,který byl dříve psán na dědu a nyní je psán na tátu. Momentálně tam žiji sama. Mám jeden problém . Nějakou dobu tátova přítelkyně,která s ním žila a dostávala peníze na placení nájmu od táty ho neplatila a radši živila svou rodinu ( to Vás nemusí zajímat jen jsem to psala pro obraz,aby jste vědeli,že to nebylo úmyslně) Vše jinak bylo včas a řádně splaceno,nikdy nebyl problém. Loni ze dne na den odešla a pak jsme se to dozvědeli. Nevím sama jak vysoký je tam dluh a radši to vědet ted nechci. Stále chodí nájem a z úřadu u nás nebyli ( nebo aspon o tom nevím ) V bytě chci zůstat a proto chci dojít na úřad a nějak se s nimi domluvit,že byt by se přepsal na mě s tím,že neuhrazený dluh budu splácet ( jen nevím jak to chodí jestli je nějaký splátkový kalendář či zvýšení nájmu ) Tím se ptám,jestli mám nějakou šanci v bytě zůstat a dát zase vše do pořádku. Jsem rok po škole a necelý rok pracuji a znáte to v Praze jako recepční si moc měsíčně neydělám takže si ani nemohu dovolit to doplatit najedou či nějakou půjčku ( kterou ani nechci ). Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Byla bych ráda za nějakou radu.

Mockrát děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Neváhej a naklusej na patřičný úřad. Domluv s nimi splátkový kalendář. Nové nájemné plať dál a mělo by to být OK. Na převod bytu je dost času. Patříš do rodiny a máš tam trvalý pobyt ( teda předpokládám).

Další odpovědi
ivzez

Já bych před cestou na úřad doporučila
konzultaci u právníka.

Jestli otec žije jinde, nemusí na Vás úřad nájem převést,
může Vám stanovit lhůtu, do kdy musíte byt opustit..