janka5

Dluh na nájmu

Nájemník, který už v mém bytě nebydlí, tak mi dluží 44 tisíc. Pokud na něj podám žalobu, je šance, že mi peníze vrátí? I když peníze nemá. Z čeho by je vrátil? Nemůže se stát, že na tom spíš prodělám ještě víc? když mi peníze nevrátí a navíc budu platit poplatky advokátovi, soudní poplatky… kdyz nema penize, je mozny, aby soud naridil sebrani auta, placeni dluhu mesicne z jeho vyplaty? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Na nesplácený dluh je možné nařídit exekuci na veškerý majetek.

Další odpovědi
mini

Nejdříve musíte podat na nájemníka žalobu, pokud soud uzná, že máte pravdu, můžete zažádat o exekuci na nájemníka, který bude muset zaplatit i výdaje co se soudu týče. Jestli nájemník pracuje, exekuce mu může být strhána z platu.