janka5

Dluh na nájmu

Nájemník, který už v mém bytě nebydlí, tak mi dluží 44 tisíc. Pokud na něj podám žalobu, je šance, že mi peníze vrátí? I když peníze nemá. Z čeho by je vrátil? Nemůže se stát, že na tom spíš prodělám ještě víc? když mi peníze nevrátí a navíc budu platit poplatky advokátovi, soudní poplatky. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Stát se to bohužel může, ale jiná zákoná šance na vrácení neni

Další odpovědi
hanulka11

Asi blbá otázka místo odpovědi …a proč jste to nechal zajít tak daleko, když neplatil??????

danaanad

Dobrý den.Nezbývá nic jiného, než-li podat návrh na nařízení exekuce k příslušnému soudu, a to s veškerými důkazními materiály,čímž jsou upomínky na nezaplacený nájem a předpokládám, že jste dotyčného nájemníka upomínal písemnou doporučenou korespondencí.Tento návrh se buď podává nařízením exekuce na plat, když znáte zaměstnavatele, či na zabavení movitého majetku.Mohu pomoci. Zdravím Dana