Smackdown

Vede dlouhodobý fyzický stres k negativům?

Fyzická aktivita – prace, sport, kofein atd.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud myslíš fyzickým stresem velký výdej tělené energie, pak příjem kofeinu do tohoto stresu nepatří. Výsledkem je jen únava, ale pokud je tělu dopřán přiměřený odpočinek a dostatečný příjem živin v potravě, je to jen k prospěchu. I negativa mohou být, podle druhu aktivity – třeba opotřebování kloubů.

Další odpovědi
Drap

Ne nutně. Tělo každého jedince se chová jinak. I k pozitivům je nutná jistá dávka fyzické aktivity.

da ny

Jen doplném:
🙂
„Tělesný (fyzický) stres
Pod fyzickým stresem se rozumí hlavně zvýšená fyzická námaha, ale v zásadě lze za fyzickou považovat každou zátěž, která není psychická. Adaptogeny při dlouhodobém užívání zvyšují fyzickou výkonnost. Z mechanismů, kterými to dělají, je nejzajímavější účinek proti hormonální stresové reakci a následnému pocitu únavy. Mezi fyzické zátěže v širším smyslu patří zátěž teplotní, chemická, radiační, biologická atd.“
http://adapto­geny.cz/c-683.aspx
http://www.sym­ptomy.cz/nemoc/stres