kurec

Dlouhodobí (10, 20 let) dárci krve, máte nějaké zdravotní problémy?

slovem dlouhodobí myslím nejméně 10 nebo 20 let pravidelného darování krve

Nejlepší odpověď
paul1

Já zatím nic, tedy přestal jsem, když mi bylo 65, mám stříbrnou plaketu. S odběry
jsem začal v roku 1960 na vojně.

Další odpovědi
nyjono

Ne.
Proč by měly být?
Tedy aspoň ne takové, které by souvisely s krví.

aliendrone

Ano, mám, cukrovka je prevít. Chodil bych darovat i dnes (a to NAVZDORY faktu, že jsem zjistil jaké SVINSTVO [kšefty] za dárcovstvím stojí), jenže jako diabetik na inzulínu mám šmitec, no, Ale jestli to souvisí s dárcovstvím nelze určit, nesrovnatelně pravděpodobnější možnost totiž je, že to souvisí v věkem (nejsem už bohužel zajda) a s dědičnými dispozicemi po mutti. ;) :)

Nicméně mi přijde podivné, že na plazmu tě dnes vezmou 6× do roka (předpokládám, že důvod je hlavně právě v těch „kšeftících“, tyhle častější intervaly přišly až po listopadu 89), zatímco normálně (krev) jen 4×. Já bych to nepřeháněl, myslím, že kvartální odběry jsou „tak akorát“ s ohledem na regeneraci, pokud bys měl zájem. Ale to je jen můj laický názor.

Krevní dárcovství přijde jako vhodnější forma „obecně prospěšné činnosti“, než třeba podporovat dotační eko-bio-green šmejdy, kterým jde také o prachy, ovšem jejich „výsledky“ jsou přinejmenším „diskutabilní“ (nemohu pro ně použít vhodná slova, byla by TAK sprostá, že by asi shořel internet). ;) :)

Každopádně jestli ti nebrání zdravotní důvody, tak se neboj a jdi. Některé sestřičky jsou pěkné, budeš mít „volný den“ a dostaneš i něco zdarma napapat (po odběru, musíš přijít na lačno). Významným faktorem je i pocit, žes udělal „něco dobrého“, čímž dočasně kompenzuješ, připadně si otevřeš další příležitosti někoho sprostě podrazit, vrazit kudlu do zad apod. při zachování iluze, že jsi „dobrý člověk“. ;) :D :D

Hufnágl

To se nejde snad ani zjistit, že kvůli odběrům by měly být zdr. problémy.

Emefej

Už nedávám, mám 54 odběrů a zdravotně je vše (s ohledem na věk) v normě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Krev se přece v těle obnovuje a po malé ztrátě i doplní.