Avatar uživatele
kurec

Dlouhodobí (10, 20 let) dárci krve, máte nějaké zdravotní problémy?

slovem dlouhodobí myslím nejméně 10 nebo 20 let pravidelného darování krve

Zajímavá 0 před 1233 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Já zatím nic, tedy přestal jsem, když mi bylo 65, mám stříbrnou plaketu. S odběry
jsem začal v roku 1960 na vojně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Ne.
Proč by měly být?
Tedy aspoň ne takové, které by souvisely s krví.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ano, mám, cukrovka je prevít. Chodil bych darovat i dnes (a to NAVZDORY faktu, že jsem zjistil jaké SVINSTVO [kšefty] za dárcovstvím stojí), jenže jako diabetik na inzulínu mám šmitec, no, Ale jestli to souvisí s dárcovstvím nelze určit, nesrovnatelně pravděpodobnější možnost totiž je, že to souvisí v věkem (nejsem už bohužel zajda) a s dědičnými dispozicemi po mutti. ;) :)

Nicméně mi přijde podivné, že na plazmu tě dnes vezmou 6× do roka (předpokládám, že důvod je hlavně právě v těch „kšeftících“, tyhle častější intervaly přišly až po listopadu 89), zatímco normálně (krev) jen 4×. Já bych to nepřeháněl, myslím, že kvartální odběry jsou „tak akorát“ s ohledem na regeneraci, pokud bys měl zájem. Ale to je jen můj laický názor.

Krevní dárcovství přijde jako vhodnější forma „obecně prospěšné činnosti“, než třeba podporovat dotační eko-bio-green šmejdy, kterým jde také o prachy, ovšem jejich „výsledky“ jsou přinejmenším „diskutabilní“ (nemohu pro ně použít vhodná slova, byla by TAK sprostá, že by asi shořel internet). ;) :)

Každopádně jestli ti nebrání zdravotní důvody, tak se neboj a jdi. Některé sestřičky jsou pěkné, budeš mít „volný den“ a dostaneš i něco zdarma napapat (po odběru, musíš přijít na lačno). Významným faktorem je i pocit, žes udělal „něco dobrého“, čímž dočasně kompenzuješ, připadně si otevřeš další příležitosti někoho sprostě podrazit, vrazit kudlu do zad apod. při zachování iluze, že jsi „dobrý člověk“. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

To se nejde snad ani zjistit, že kvůli odběrům by měly být zdr. problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Už nedávám, mám 54 odběrů a zdravotně je vše (s ohledem na věk) v normě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
nyjono

Krev se přece v těle obnovuje a po malé ztrátě i doplní.

před 1233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek