Dlouhodobé parkování v Praze zdarma?

Zdravím, přistěhoval jsem se na Žižkov, ale nemám tu trvalé bydliště a ani ho tu neplánuji. Proto bych musel za parkování v modrých zónách platit 12 000 ročně, což odmítám. Budu si ale kupovat dlouhodobé jízdenky na MHD, a auto nebudu využívat každodenně, takže bych mohl stát někde na periferii a dojíždět k němu metrem. P+R nepřipadá v úvahu, potřebuji stát i přes noc. Prosím o radu, kde je v dosahu Žižkova MHD nejbližší bezplatné parkování. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mojitek

V okolí Korunní ulice například,tam je rozmezí dvou částí Prahy.Ta Korunní -jedna strana je modrá zóna(jedna část Prahy) a na druhý straně se dá prakovat(jiná část Prahy).A okolní ulice jsou bez zóny.Ale nenechávej nic v autě,ani kapesník,je to tam samá smažka a hnědočech.Mě už tam vykradli Feldu

Další odpovědi
atomic

Nejjednodušší je trvalé bydliště a máš pokoj.. Nebo MHD a někde na jižňáku hlídané parkoviště na měsíční paušál..

anonym

Jak píše atomic, nejjednodušší varianta by asi byla zřídit si tam to trvalé bydliště a zařídit si parkovací kartu pro pohodlnější parkování. Praha 6 by na to podle mého byla nejideálnější, protože právě tam mají modrých zón nejvíce. Všechno se dá jednoduše zařídit přes tuto stránku: https://www.muj-trvaly-pobyt.cz/parkovani-praha-6/