Dlouho mi vrtá hlavou jaký by náš mozek viděl obraz kdyby se šlo podívat z praveho oka do leveho.jake oko bych videl?

Samozřejmě že to není reálne si vytahnout oko a koukat do svého druhého ale fakt mi to vrta hlavou už asi 3 roky 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

videl bys to sve

Další odpovědi
mosoj

Proč by jsi si vytahoval oko. Použij dva periskopy. Protože mozek by byl pouze jeden, zřejmě by jsi viděl dvě oči prostorově uspořádané tak jak máme prostorové vidění.

anonym

Šneci to určitě vědí.

Miroslavst

Ale to oko vytáhnout jde.
Asi by to dopadlo jako v tom filmu, kdy potřebovali zničit před odpálením jaderné rakety ten počítač a zadali mu, aby vyhrál piškvorky.
Prostě mozek by viděl oko v oku a zase oko a oko a oko až by zbláznil.

Fred

😁:-D:-D:-D:-D:-D
jezismarjaaa, a tak jste to ted dal do hlavy dalsim lidem, kterym to ted bude hlavou vrtat? 😁 😁
ale oko v oku bychom nevideli, oko neni zrcadlo, ale zmatek by to byl teda poradnej

Herbit

pravděpodobně bys viděl své tzv. slabší oko silnějším okem. Každý máme jedno oko silnější (pozor – nemusíme jim lépe vidět, je závisle na silnější hemisféře). Ke zjištění slouží jednoduchý test. Vyberte si menší předmět ve vzdálenosti cca 1m a trubkou (např. z obou dlaní se na něj oběma očima zaměřte. Následně zkoušejte zavírat obě oči zvlášť. U silnějšího oka obraz zůstane v zorném poli, u slabšího zmizí…