Dados

DivX a DVD

Zdravím, mám video ve formátu DivX na DVD a nejde mi přehrát v DVD mechanice. I když by to měla zvládnout. Nevíte co s tím ? Předem díky.

Odpovědi
Zbynas

A co to dělá? Když nevim důvod, těžko najdu řešení :) Co to píše?

  • předpokládám, že v dnešní době Tvoje mechanika umí + i – :D
  • nainstaluj nejnovější kodeky

Alesh

Pomocí aplikace GSPot, viz zdroj, můžeš zjistit verzi DivX.
Já bych zkusil víc filmů v avi a zkusil bych zjistit, který ten kodek mi to vezme, a který ne a podle toho bych se zařídil, tj. konvertoval bych ty filmy na verze, které mi to vezme.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/gspot/

Bedy

Místo různých hokusů-pokusů a instalací ruzných pochybných kodeků bych doporučil nainstalovat Combined Community Codec Pack.
Před instalací se ujistěte, že nemáte v počítači ty různé balíky kodeků typu K-Lite, Codec Pack All in One, Windows Codecs, apod. – pokud ano, odinstalovat.
CCCP stáhnete zde (nebojte se se Sovětským svazem ani komunismem to nic společného nemá): http://japlan­d.org/cccp/Com­bined-Community-Codec-Pack-2013-03-02.exe

Při instalaci klidně odmítněte instalaci Media Player Classicu. Při instalaci si nezapomeňte nastavit přehrávače, aby to bylo „spárované“ – doporučuju klidně všechny takhle „spárovat“.
Ve finále pak ani nemusíte používat více přehrávačů, stačí jene – a to i ten vestavěný – Windows Media Player. Protože díky CCCP přehraje téměř vše, stejně jako ostatní přehrávače.

CCCP se od těhc různých balíků liší v jednom zásadním bodě – není to balík volných kodeků, ale je to jeden velký filtr, který si to dekódování řídí sám – pro přehrávač je to lepší a je tam i záruka, že vždy máte aktuální verzi – sám se aktualizuje.
A co je důležité – ty všelijaké balíky mají různé verze různých kodeků – občas se stane, že se k videokodeku použije špantý audiokodek a přehrávač se sesype nebo to přehrávání není dobré.