divny pad ve snu

obcas kdyz spim zaviraji se mi oci tak mam pocit jako bych padal a najednou se mi otevrou oci staca se mi to casto takovej divnej pocit jsem jedinej komu se to stava ? nevite co to je ?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
ponovotny

Me se to taky stava

Doplňuji:
mě se to bohužel nestává ;). Ale stává se to proto, že když usínáš, tak se uvolňuje svalstvo a mozek to pobere jako že padáš. Stává se to hromadě lidí

Jsemtady

Me se to taky stava

Sem tam se mi to stalo. Ale ja celkem nerad vysky, takze asi z toho 🙂

Klára K.

Me se to taky stava

Doplňuji:
Jasně, také jsem si myslela, že jsem jediná, a hele, nejsem 🙂
Třeba se mi stává, že už tak skkoro usínám, a zdá se mi třeba o tom, že jdu po ulici, a najednou je na nějakém místě vykopaná díra, a nemusí být ani moc hluboká, vážně jenom prohlubeninka, a já do ní omylem šlápnu, a najednou mám pocit, že padám, a v tu chvíli se probudím a jsem ráda, že jsem tam fakt nespadla.

Блaнкa

Me se to taky stava

Psychotic

Me se to taky stava

Jedná se tzv. hypnagogický záškub. Mozek špatně vyhodnotí relaxaci svalů při usínání jako ztrátu podpěry (pád) a probudí tě, abys na ten (neexistující) pád mohl reagovat. Nepříjemné, ale neškodné. Nestává se to každému, ale je to celkem normální.

dmatejek777

Me se to taky stava