Minas

Divíte se, že dnešní děcka jsou zaostalá?

Z hecu jsem koukl na pár videí od těch „jutuberů“ a hned mi došlo, proč to vypadá ve světě takhle, dementní chování, co tam předvádí, se přenáší na děti a tvoří se krásná stáda oveček, kdy lidé jako já platí malý peníz, aby tyto „hvezdy“ internetu produkovaly vaše zboží, tržní sílu to má obrovskou až nečekanou. (za 3 tisíce jsem dostal reklamu, díky které si koupilo cca 800 produktů měsíčně) A co vy, jak se tváříte k těmto
hvezdičkám? Já to beru jen jako nástroj k oblbování cílené skupiny za malý peníz.

Tady přikládám nějaký odkazy, koukají na to 10letý děti a co k tomu říct? Drap: jo, mám zvláštní otázky, ale proč ne, je to anonymní a pochybuju že mě tu zná někdo osobně, takže i kdyby mě tu někdo znal, ptám se pořád a ptát se budu a nepřestanu

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ph4xc7eQ­qno
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XVIB-d097sk
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mHvERqI7wE8

Udělejte si obrázek sami, je to vcelku jedno.

Nejlepší odpověď
ReHu

Nedivím se. Ale těmi video to není.
Někteří rodiče na děti kašlou, jiní to nestihaji a škola má prioritně učit. Až pak vychovávat.
Ani to nechci zjišťovat, kolik % rodičů věnuje čas svým dětem aktivně a kvalitně.

Další odpovědi
kapka

Mě tohle téma celkem zajímá, takže budu na otázku reagovat. A bavila by mě spíš diskuze na tohle téma. Já nad tímhle přemýšlím dnes a denně. Videa nezkoukávám z hecu, ale sleduju yt scénu už pár let. A to dost kritickýma očima ženy středního věku a matky dětí, které jsou cílovou skupinou většiny youtuberů.
K těmhle konkrétním – o Hemulce vím jen, že existuje, její tvorbu neznám, takže nemůžu hodnotit.
Mad Bros ráda nemám, chci zůstat slušná, takže se nechci dál vyjadřovat.
A kvůli Peťanovi jsem se s jiným youtuberem i dá se říct pohádala. Jeho videa mě štvou asi ze stejného důvodu jako vás. A to si vůbec nemyslím, že je to hloupej nebo zlej kluk. Já si dokonce myslím opak. :)
Tyhle tři videa jsou strašně malej vzorek, bohužel bych mohla v těch hrůzách pokračovat, ale zrovna tak nabídnout i něco lepšího.
Na yt si může (bohužel) každý točit téměř, co chce. Buď něčím zaujme nebo ne. Pokud zaujme, třeba i výstředním chováním, tak proč by nepokračoval, že jo? Má z toho slušný příjem. A to je dnes na prvním místě. Všeobecně uznávané měřítko kvality člověka.
Podle mě, je česká yt scéna zatím strašně mladá a má svoje mouchy. Těch problémů je docela dost a není to jen obsah některých videí, je to víc věcí.
Třeba Martin Rota už začal na některé věci poukazovat (to on rád :) a já jsem za to ráda). Ještě kdyby se (nejspíš) potrefené husy nestaraly o mazání takových videí z yt… No nevím, co si o tom myslet.
Taky si myslím, že někteří youtubeři děti kazí. Druhá otázka je, proč to vůbec vyhledávají takovou zábavu. Můžou tomu zabránit rodiče? Je to v jejich silách? Na druhou stranu vidím i spoustu komentářů pod některými videi od chytrých, přemýšlivých a dobrých dětí. To musím taky říct, aby to nevypadalo, že je yt jen špatný. :)

anonym

Potkal jste někdy svou gramatiku? Vpravdě těžko můžete hodnotit zaostalost druhých, neb to by museli vskutku hodně snížit laťku. Lidstvo se vyvíjí 200 000 let. Za tu dobu se generace mezi sebou hanily ustavičně. Myslím, že za dalších 200 000 let se absolutně nic nezmění – jakožto doposud.

marci1

Jsou takoví , jací jsou, podle toho co vidí doma, ve škole, v TV, na internetu a vůbec kolem sebe. Znám však i mladé lidi, kteří se nenechají ovlivňovat, chovají se a jednají podle své hlavy, jejich chování je „mravnější“ a jiné, než těch ostatních. 🙂

lexx

nejsou zaostalá…jsou cíleně řízena do role – pozice pasívních konzumentů bez vlastního názoru a levné pracovní síly do cizích montoven – robotáren, perspektiva žádná, vzdělání k ničemu a pro legraci leda

Drap

Nemyslím si, že dnešní děti jsou zaostalé. Myslím to celkově, netuším co máš na mysli ty. Spíše se divým tvým některým otázkám.

anonym

Na YT jsou i mnohem dementnější youtubeři, peťan je v pohodě, spíš se (ne)podívej na tzv. pornotagy od 15ti letých youtuberů :)))
Člověk se chová tak, jak je mu nastavena laťka, jak na něj působí okolí. Některé děti jsou vhozeny do prostředí, kde se cení vzdělání, jiné, a to většina, prostě nějak „chodí do školy a tak“.

anonym

To je blbost,nemiř sám na sebe.

mosoj

Jo, jo, na zaostalost to vypadá.

Šidlo

lebo vaša generácia ignorovala sexmisiu a radšej išla na amadea
lbo vaša generácia už na nočníku ovládala rôzne prístroje a nebála sa nového
lebo vaša generácia žila v ,,globálnej dedine" nie, v uzravretom cenzurovanom skleníku, kde boli uznávané 4 jazyky a 3 kultúry....­..ostatné bolo fuj a tabu
lebo vaša generácia pekne v 18 išla na preventívku ku gynekológovi/u­rológovi a kvôli rakovine konečníka vedome obmedzovala údené už od puberty
lebo vašu generáciu obohacovala majka z gurunu, nie star trek

a to bol len začiatok

koniec irónie

(ak ste náhodou z vegetariánskej disidentskej rodiny, kde sa po večeroch rozoberal kant, platón a potajme pustená slobodná európa.......tak ste snob čo nerozumie pojmu masová kultúra a eskapizmus)