Dudu855456

Dívčí školy.Co o nich víte?

Ahoj.Jaký má vliv dívčí škola na dívky?A máte s ní nějakou zkušenost?A jsou jenom církevní školy nebo i „necírkevní“ ?

Nejlepší odpověď
Reezo

osobně si myslím, že být na škole pouze s jedním pohlavím může vést k psychycké zakrnělosti a možnou neschopnost navazovat známosti s opačným pohlavím… Podle mého názoru, to má nějaký smysl, že jsou školy smíšené

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že dívčí školy jsou pro určité typy dívek velmi vhodné. Před rokem 1989 bývaly dvouleté. Studentky se tam učily nejen základům ekonomiky, psaní na stroji, psychologii, matematice, českému jazyku, skladovému hospodářství a dalším běžným vyučovacím předmětům, ale i vaření, šití. Takže mohly vykonávat práce v kanceláři, ale byly připraveny k tomu, aby zvládaly rodinu, což dnešním dívkám velmi chybí. Získaly střední odborné vzdělání. V dnešní době asi existují jen církevní dívčí školy. Viz : http://www.div­ciskola.cz/uvod/