Miroslavst

Díváte se než se napijete?

Sedím si takhle na zahrádce, otevřený pivko v láhvi a napadla mě tato otázka. Díváte se do láhve než se napijete? Nebo prostě pivo otevřete, napijete se, odložíte a po chvíli se bez dívání opět napijete?
Proč se ptám? Vypil někdo z vás takto třeba vosu, včelu nebo jiný hmyz, který si na pivo taky zašel-zalétl zrovna do vaší láhve?
Doplňuji:
Samozřejmě pro večernici (ale i pro ostatní) jeden z obrázků :D
http://www.hos­pudka.net/wp-content/vosa-na-pivu.jpg

Nejlepší odpověď
Bumbes

My pivní skauti už máme takový zvyk, nevyhazovat zátku, ale hrdlo rozpité lahve tou zátkou přikrývat. Takže hmyz nemá šanci…

Další odpovědi
panenka

Pivo Mirku nepiju ale když si objednám někde na zahrádce Limonádu tak si vždy k lahvi vyptám skleničku do které si pak tu limonádu přeliju.Zatím se mi nestalo že bych vypila vosu,nebo včelu ale mušku už ano a jak se u nás říkává když to sníš nebo vypiješ zadek si to stejně přebere 🙂

anonym

z lahve nepiju od doby co jsem vypila neco odporneho,nevim sice co to bylo ale chutnalo to jako housenka

Jahoda

Pivo piji jen vyjímečně a to si jen párkrát usrknu. Jinak na ostatní pití používám sklenku a než se napiji, pořádně se podívám, jestli mi tam něco neplave 🙂

Vicki

Já otřu orosenou láhev a pozvednu proti světlu a napiju se.Pak už se nedívám.Ale jako malá si pamatuju že děda jednou pil pivo z takového toho klasického povoskovaného kelímku, nevšiml si a dostal žihadlo od vosy do jazyku.

mosoj

Já se nejdříve napiju a pak se dívám, ale do záchodové mísy !!

aramah

Tak o tom by mohl vyprávět manžel.Stalo se mu to kdysi a do dnes je v pozoru.

vecernice

Čím to je Mirku,že jsem od tebe čekala zase nějaký výstižný obrázek.Přečetla jsem nadpis a už jsem se připravovala na tu hrůzu,ale nic a proto budu zase vesele pít z láhve.Teda ne to pivo,ale vody piju radši z té láhve a většinou se podívám až se napiju.To si vzpomenu na tu paní,jak se takhle napila místo hanačky louhu,ale to už by bylo stejně pozdě.Jestli jsem něco vypila,tak to nevím a ani nechci vědět,ale snědla jsem vosu a půlka i ze žihadlem mi zůstala zapíchlá v jazyku.Troch mi lepilo,ale přežila jsem.To proto že jsem se na ten chleba nepodívala,než jsem si kousla.
Doplňuji:
A přece se našel…

led

nielen do fľaše, aj čerstvo otvorenej. ale, aspoň my starši, než otvorím, pozriem na dno, neprevrátim, aký znak je tam. Niektoré pivovary tam majú vlastný znak.

Michal

Dívám a nemusí to být pivo.Dívám se i na jídlo,připouštím,že ne vždy.