Ušel ventil

Díváte se na dnešní debatu?

A mám jen já dojem, že si Miloš Drahouše namazal na chleba?

Nejlepší odpověď
klumprt

Já vím, že 100% zdraví není absolutně klíčové pro výkon prezidentské fce, že třeba Roosevelt dovedl USA téměř k vítězství z vozejku. Jenže, když pozoruji mrkání jedním okem, spadlé víčko, a dosti absurdní přeřeky, diagnostikuji (přiznávám zcela laicky) nějakou mozovou příhodu. K tomu zcela nezpochybnitelné chátrání tělesné schránky zahrnující poruchy pohybového aparátu a prostě „špatnou barvu“.
Funkce prezidenta vyžaduje jakési nezanedbatelné fyzické nasazení a řečnickou kondici. A zdá se mi, že to bychom zde za svoje prachy prostě už nedostali. Jistě, lze u Zemana pozorovat ještě dozvuky jeho bystrého mozku a Drahošovi skutečně několikrát zatopil a vyvedl ho z konceptu. Je však třeba si uvědomit, že Zeman je ostřílený politický jezevec, kdežto Drahoš je vlastně nováček na začátku (možná zároveň na konci) své politické dráhy. Myslím si, že Drahoš může mít potenciál se během pár měsíců otrkat a stát se dobrým politikem (tím nemyslím, že bude povídat to, co chci, ale spíš, že se v tom naučí chodit).
Takže takhle asi z debaty. Pro příští debatu doufám, že tam zase nebude řvát tisíc lidí po každé větě a zdržovat její už beztak želví tempo.

Další odpovědi
bolak

Ani kdyby si ho Mrkáček namazal ze tří stran, tak mu to volby se 39% vyhrát nepomůže.

mosoj

Dívám a vidím to, co si myslím.

Boláku probuď se. To co píšeš, nejsou ta správná procenta.

autacek

Myslím, že pan Zeman je i přes svůj věk pan politik, pan Drahoš je loutka bez zkušeností.

Mc Merkurion

… a z obou stran …

… Drahošovi dobře poradili, že nemá chodit do všech duelů, i ty dva budou asi moc, ale jinak pochybuju, že tyto debaty nějak voliče ovlivní, většina (hlavně ta, co je rozhodnuta jít k volbám), má podle mne jasno, koho chce volit, a svého kandidáta buď zná, nebo mu věří, a nebo bůhvíproč mu dá hlas …

Drap

Už jsem se dodíval. Myslím, že každý soudný záhy poznal kdo měl v debatě navrch.

aliendrone

Hmm, u ségry jsem viděl začátek. To co jsem viděl…, to nebyl debatní duel, ale Drahošova POPRAVA. Bylo mi ho celkem líto, njn, když se na to dal, tak si to musí vyžrat. :) ;)

led

Prepáčte, ale tu musím použiť odpoveď mosoja, hodnú politika:
„Dívám a vidím to, co si myslím.“

môj pohľad z diaľky:
Obidve strany mali svojich „dirigentov – režisérov odozvy davu“ a žiaľ, mnohí diváci sa výkrikmi riadili podľa nich, čo nebolo korektné voči obom kandidátom.
Máte pravdu, tie reklamné vstupy moderátora o sledovanosti naozaj boli rušivé, ale čo už môžte čakať od komerčnej televízie.
Prípravné štáby oboch „uchádzačov o trón“ by mali venovať viac času domácim úlohám pri príprave takýchto diskusií, hlavne, keď „Zeman je ostřílený politický jezevec, kdežto Drahoš je vlastně nováček“ (klumprt)

anonym

Úroveň debaty byla příšerná převážně kvůli pokřikujícímu publiku z řad fanatických zastánců Zemana. Ti kteří systematicky pokřikovali kdykoliv mluvil Drahoš a freneticky tleskali při sebemenší ptákovině z úst Zemanových. Zatím nejhorší presidentská debata jakou jsem viděl. Dokonale zničená dokonale vygumovaným publikem. Už chápu proč zeman čekal na tuto nízkou úroveň debaty a odmítal se účastnit debat předchozích které měly mnohem vyšší úroveň.

ivzez

Každý má právo na svůj názor.
Já nikomu nic vyvracet nebudu.

Kdyby někoho zajímal pohled přímého účastníka
diskuze → stručné shrnutí Kláry Samkové:
https://www.fa­cebook.com/kla­ra.a.samkova/pos­ts/10215546858167024
(Číst se dají i reakce.)

bolak

Mc Merkurion: to bylo hned jasný že se Z. rozumě debatovat nemůže, na to je moc slušnej, to já bych si na konci za ním došel, stoupl bych si před něj s nataženou rukou a čekal až se vydrápe z křesílka, ale na to on nemá povahu

Mc Merkurion

… jo, Drahoš slušnej je, to je fakt, ale neměl by to přehánět, jen vzpomeňme na tuto výstavu https://zpravy­.idnes.cz/kni­hovna-av-cr-kvuli-sexismu-zrusila-vystavu-aktu-f8c-/domaci.aspx?c=A151106­_112821_domaci_fer a to bylo za jeho vedení,když to nechal zakázat …

bolak

Ale debata jakštakš v mezích slušnosti, čekal jsem větší útoky. Co jsem ale nepochopil, proč se z toho Prima snažil udělat za každou cenu cirkusový show. Každých 15 minut nadšené hlášení Voříška, kolik je právě sleduje milionů diváků. Lidi řvoucí z hlediště nadávky na Drahoše vždycky když mluvil, jen aby ho rozhodili. Když na začátku ukazovali oba páry, co je to za obecenstvo když bučej na Drahošovu manželku, když ji představovali? Chápu že člověk může bejt kokot, ale tohle nebyli jednotlivci.. Asi už stárnu neboco..

Alesh

Je zajímavé, že různé útoky a výhrůžky jsem zaznamenal jen ze strany podporovatelů Zemana, to taky o lecčem svědčí.

led

Obidve strany mali svojich „dirigentov – režisérov odozvy davu“ a žiaľ, mnohí diváci sa výkrikmi riadili podľa nich, čo nebolo korektné voči obom kandidátom.

Mc Merkurion

Alesh: tak to jsme asi sledovali každý něco jinýho … bylo to fifty-fifty …

Alesh

Nemyslím teď konkrétně tu debatu, ale obecně. Jinak dle toho, co píše bolak, já ten začátek neviděl, tak bučet na manželku, to mi přijde hodně ubohý.

bolak

Je fakt že on to způsobil i Voříšek, podle toho co den poté v rozhovoru říkal Horáček, tak ještě před tím než to začlo, tak tam vstoupil před diváky a hecoval je, aby byly hlasitý a hodně řvali fandili…a pak když začaly natáčet kamery, a oni se držely toho co jim řek a odvázali se, tak je „jakože“ krotil, ať se zklidněj. Copak takhle se moderuje seriózní debata? To doufám že lidi z Čétéčka budou mít alespoň rozum.

Mc Merkurion

… obecně? tak fajn, kde se píše o Zemanovi slušně? kde mu nenadávají? vulgarity a sprostá slova na jeho adresu jsou standard, takže to obecně bych taky vynechal, slušnost je to, co odpůrcům Zemana chybí (a přitom o sobě tvrdí, že nejsou lůza a spodina, ale inteligence) …

Alesh

Pozor, jedna věc je slušně psát a jiná věc je někomu vyhrožovat. Pokud jde o to první je to tak nějak v rovnováze, ale co se toho druhého týče, tak tam je to zcela jednoznačné.

Mc Merkurion

… neviděl jsem (snad kromě tv Barandov), že by o Zemanovi slušně psali a nenadávali, takže o rovnováze bych pomlčel, mimochodem, stačí si projít různé diskuze na různých webech (nemusíš chodit daleko, stačí zde) a uvidíš, co existuje nadávek, a že by Drahošovi někdo vyhrožoval, tak o tom jsem taky neslyšel, ale asi jsou to ty tajné informace, které má o ovlivňování z Ruska …

Alesh

To pomlč, protože jsi ty diskuse pod články asi nečetl. Jinak jsem psal o tom, že jedna věc je nadávání, to lze řekněme tolerovat, ale co tolerovat nelze jsou výhrůžky. A klidně mě oprav, ale zatím jsem zaznamenal jen výhrůžky směrem k Drahošovi, jeho ženě a osobám, které mu vyjádřili podporu. V opačné gardu jsem to fakt nezaznamenal. To taky o lecčem vypovídá.

ivzez

Nějaký odkaz máte?

Sprosťárny (a nemám na mysli vulgarizmy ani nadávky) vídám především u podporovatelů Drahoše.

Útoky vídám převáženě směrem k Zemanovi.

Zesměšňování zdravotní stavu jenom u Drahošových.
(To má být kandidát, jehož hlavní předností má být slušnost?)

Vyhrůžku jsem neviděla nikdo žádnou…

bolak

Já si všim třeba loni toho, že Zemanovi našli na počítači dětský porno, a protože z toho byla kauza jako prase, tak se najednou zničeho nic začaly šířit články že Drahoš je pedofil. Tohle mi teda moc fér nepřijde, a myslím že Drahošovi podporovalé by tohle nešířili 🙂

Připadá mi to jako takovej preventivní zákrok, že kdyby tohle téma náhodou někdo ve volbě zmínil, tak Zeman může zareagovat „Ale víte co pane Drahoš, já jsem o Vás taky četl na internetu podobné věci..“

A co se týče toho zdraví, tak Zeman prostě zdravej není, a myslím že by si toho nikdo zas tak moc nevšímal, kdyby o sobě nerozhlašoval že je zdravej jako řípa, a mladej, a už nemá ani tu cukrovku, a cítí se po zdravotní stránce jako nikdy předtím.. a pak ho vidíš v tý debatě na konci, že se ani nedovede sám postavit, opře se o hůl a shrbenej se třese jako osika a kdyby k němu někdo přišel že mu podá ruku, tak Zeman nemá jak, protože v jedný má hůlku a druhou drží balanc. A i když mu tady „útoky“ na jeho špatnej zdravotní stav můžou vadit, tak pořád je to nějakým způsobem relevantní připomínka, ale z druhýho tábora na Drahoše prostě nic vytáhnout nejde, protože je to pan Slušňák, takže pak vznikaj podobný věci jako je třeba tohle > https://ctrlv­.cz/shots/2018/01/25­/3TAY.png

Mc Merkurion

… tak těch diskuzí jsem četl opravdu hodně (stačilo si i přečíst články na Idnes, Reflexu, Aktuálně, Lidovkách, tam se i autoři v nadávkách jen předháněli), mne nadávání uráží, ale jestli je cool urážet prezidenta, tak si asi opravdu Drahoše a jemu podobné zasloužíme … a mohl by jsi jmenovat nějakou výhružku? že nikde nic nepsali, a to by si přeci naše nestranná média nenechala ujít …
… ale to je zbytečný rozvádět, říkám od začátku, že o Drahoše nejde, ten měl kliku, že byl ve správný čas na správném místě, bejt jinej po ruce, volili by jeho, tady jde o to, nevolit Zemana …
… jen doufejme, že nebude takhle uťápnutej, až bude u tety Merklový …

Mc Merkurion

… ježiš, víš jakej to je pro Primu kauf, že si vybrali ji a ne třeba Novu? … tady nešlo o prezidenta, ale o reklamu … kolik procent asi tahle debata ovlivní? … to spíš bude zajímavá ta na ČT, ale kvůli tomu, že ji bude moderovat ženská (Witowská), bejt tam Moravec, tak potěš koště, on věděl proč se toho vzdal …