Filip84

Díváte se na československé seriály?

Chalupáři (1975), 30 případů mjr. Zemana (1975), Muž na radnici (1976), Žena za pultem (1977), Krankenhaus am Rande der Stadt / Nemocnice na kraji města (1978), Arabela (1980), Okres na severu (1981), Návštěvníci (1983), Sanitka (1984), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), My všichni školou povinní (1984), Synové a dcery Jakuba skláře (1986) a další, a další, a další.

Ten Krankenhaus am Rande der Stadt (1978) jsem napsal úmyslně německy, protože to – vlastně – byly dva seriály. Nemocnice na kraji města, s našimi titulky, a v celé délce, a pak, právě, Krankenhaus am Rande der Stadt, který koupila východoněmecká televise ARD. Však podívat se na něj můžete tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4QCEJ6ih­b_A&list=PLtE­iZfQhH-9ZzO02wwa0EPMfU­glc22QKI&index=13.

Naše seriály byly oblíbené na Kubě, v západním Německu, v lidově demokratickém Maďarsku, Polsku i jinde. Jak to máte vy? Díváte se na ně – občas, pravidelně, v televisi, stahujete si je? Vyberte ten, který máte za nejoblíbenější.

Nejlepší odpověď
Mravenec

30 případů mjr. Zemana (1975).

Mám ČS seriály rád, dokonce považuji za nejlepší. Nějaké Netflix seriály dnešní doby také nejsou špatné, ale nemají to „kouzlo“.

Takže 30 Zemana, Malý pitaval, Sanitka, Kuchař Sváťa, Chalupáři, Arabela + Vlak dětství a naděje, všechno to jsou skvělé seriály.

Další odpovědi
Rokio

Jiný československý seriál.

V dětství jsem se rád koukal na Arabelu. V současné době českolovenské seriály nesleduji.

elkon

Jiný československý seriál.

Na některé se podívám, některé mám ale i ve své videotéce. Např. Byli jednou dva písaři, Slovácko sa nesúdí, Doktor z vejminku, Paragrafy na kolech, Bez ženské a bez tabáku a 30 případů majora Zemana. Nemusím nic hledat, kdykoli si vzpomenu tak si to snadno pustím. Je to nostalgie a oddech.

Hlada

Jiný československý seriál.

Ty, které nestárnou a nejsou zatížené politikou, mám rád. Sňatky z rozumu, F.L. Věk, Cirkus Humberto, Chobotníce z II. patra, My z konce světa, My všichni školou povinní. Pro přírodu a místy vtipné dialogy můžu Velké sedlo. Naopak nevěrohodné dialogy, vykání mezi mladými a trapné nabídky k sňatku mě vždycky odrazovaly od slavné Nemocnice. Za odpad považuju Nejmladší z rodu Hamrů, Okres na severu a Muž na radnici. Nejoblíbenější mám nejspíš školu, hlavně kvůli Jizerkám. Před časem jsem objížděl a zveřejňoval fotky lokací.

GM

Jiný československý seriál.

Arabela, Chalupáři, My všichni školou povinní… Ráda se dívám kvůli hereckému umění starších herců, z nichž mnozí už nežijí.

Savier

Ne, nedivám se.

Ametyst

Ne, nedivám se.

Šly by mi na nervy, stejně jako normalizační hity z rádia, s Helenkou, Haničkou a Míšou Davidem.

VaclavZeman

Jiný československý seriál.

Jasně, ty novodobé od nového milénia už nesleduji. Mám rád Nemocnici, Chalupáře, Třicet případů, ale třeba i Čestmíra atd. Čestmír i Nemocnice jsou na Youtube v němčině, tak to v pátek místo hodin děckám pouštím, protože i to má svou hodnotu a je zbytečné se na víkend zničit. Děkuju.

paul1

Jiný československý seriál.

Herečka Jana Šulcová: Život není o tom, co chceš, nebo co máš, ale o tom, co vydržíššechny vyjmenované. Pokud se dají považovat za seriály i zábavné pořady, tak i Televarieté, Uvolněte se prosím a další.

VaclavZeman

Návštěvníky bych si taky klidně pustil znovu, kdybych měl trochu více času. Takhle si pouštím jen filmy pro pamětníky či dokumenty o druhé světové, když na doučku zadám testy. Děkuju.

elkon

A zapomněl jsem na Chalupáře, ty mám také ve sbírce

Filip84

elkon: Jo, jo, Byli jednou dva písaři „obrázky?“ „I s knížkou?“ 😂😂😂