zjentek

Disponují u Sazky algoritmem, díky jemuž bych po zadání čísel ověřil, zda tato v posledních letech už padla, či nikoli?

Zadám svý čísla (někam na webu či v aplikaci Sazky) a ověřím, zda tato čísla již padla (třeba ve Sportce, nebo jiný hře).

A pokud nic podobnýho nemaj, bude dobrej start up, kdy na základě archivu taženejch čísel stvořím podobnou appku pro smartfouna?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jestli disponuje to nevím, ale na stažení mají seznam vyosovaných čísel. Kdysi jsem se zde na to ptal a myslím, že mosoj mi dobře poradil.
Stáhnul jsem si to a v excelu si pomocí podmíněného formátování vytvořil tabulku, která i ukázala zda jsem v minulosti vyhrál nebo ne. Přesněji barevně se mi zobrazily buňky s mým vsazeným a losovaným číslem. Mělo to nevýhodu, že jsem to musel stejně celé projet, ale šlo to.
No nevím jestli bys s appkou udělal díru do světa, stejně by se musela aktualizovat minimálně 2× týdně, ale třeba já bych se podíval.

Další odpovědi
Alesh

kdysi jsem něco takového viděl, byla to nějaká ještě DOS aplikace.
Také na svých stránkách měli odkaz na stažení seznamu již tažených čísel. Jinak je prý fakt, že doposud nebyla tažena stejná kombinace. Na druhou stranu se tomu moc nedá divit, kombinací je asi 14 mil. Neznám přesná data, ale velmi zhruba se Sportka hraje asi 50 let, losuje se 2× týdně 2 tahy, čili 4 za týden – 200 za rok a tedy cca 10.000 za těch 50 let. Co je to proti 14.000.000?

Edison

Pokud máme k dispozici všechna tažená čísla není problém nahodit statistiku pro jednotlivá čísla, procenta tažení jednotlivých čísel a to hodit do grafů. Pak za použití výpočtů pravděpodobnosti spočítat. Zde jsou možné dva pohledy: 1. Číslo padá častěji, je tedy pravděpodobné, že padne znova, 2. číslo padá méně, a jestliže by měla všechna padat průměrně stejně, mělo by v následujícím tahu padnout pravděpodobněji.

Ovšem… do všeho nám vstupuje faktor náhody. 😁