zdenekps

disponibilni zustatek

Kdyz je na uctu aktualni zustatek napr. 1000kc a disponibilni 10 000kc a budu chtit vybrat napr 3000 kc, co se pak stane?Dovoli me to bez problemu odcerpat z toho disponobilniho zustatku s tim, ze to pak budu muset vratit s nejakym urokem?jak to funguje?Diky moc

Nejlepší odpověď
anonym

Registraci máš od ledna, proč se tedy ptáš zbůhdarma na totéž, co už bylo vysvětleno před 21 dny? – viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/disponibil­ni-zustatek

Další odpovědi
Dochy

Obvykle to znamená, že v tomto případě máš 1000 zůstatek a 9000 povolený kontokorent. V tom případě můžeš vybrat, z těch 2000 co vybereš přes svůj zůstatek se budou počítat úroky. Když jsem se o kontokorent zajímal naposledy, tak to bylo asi kolem 13% ročně, což by u Tebe dělalo asi 20–25kč měsíčně. Kontokorent je obvykle nutné dourčité doby splatit (záleží na podmínkách tvé banky)