zjentek

displej monitoru nezobrazuje ..může jít o banální problém?

Kabel zdroje energie je v pořádku.
LED normálně signalizuje pohotovostní režim.
Datový kabel PC- monitor je v pořádku (měnil jsem 3×).
Při spuštění systému monitor naskočí na půl sekundy a vypne se do Stand-by režimu, načítání systému normálně běží na pozadí (bez obrazu). Kdykoli monitor manuálně zapnu tlačítkem Stand-by, akce se opakuje- tzn. půl sekundy čučím na obraz a blik- znova a znova se vypne.
Může to být drobná závada, nebo už je po monitoru?
Doplňuji:
Kankys: ten PC mi teď normálně běží na jiném monitoru, takže je nějak v čoudu ten monitor a tak se snažím zjistit proč, třeba se tady s něčím podobným někdo setkal ..ještě by otázka mohla znít takto:
jakou to může být součástkou, že monitor „nedrží obraz“ a přepne se do stand-by i při aktivitě PC ,)

Odpovědi
Kankys

Třeba může být v čoudu grafická karta .co máte za pc systém atd?

mzm

Většinou je v tahu zdroj. Rozebrat vyměnit nafouklé kondenzátory a zase to pojede.

anonym

Někde je spoj, který se provozem zahřeje a ´rozepne´…
A nebo – poměrně často to dělají kondíky – otevři monitor a koukni, jestli není některý elektrolyt nafouklý a nebo ´upšouklý´ (v místě ´nastřižení´ na horní plošce).
___
Každopádně je to závada hardwarová.
Oprava – pokud je to kondík a vyměníš si jej sám, je v ceně korun (max. desetikorun) – vyplatí se. Pokud je to ´někde´ jinde – čertví…
😉